×

Serwis forumakademickie.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystanie plików cookies w celach statystycznych. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Blogi na uczelni – nowa forma komunikacji?

Politechnika Gdańska
4 stycznia 2011

Blogi na uczelni – nowa forma komunikacji?

 

Na  witrynie internetowej Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej – www.zie.pg.gda.pl, pojawiła się nowa forma komunikacji – blogi. Blogi pisane są przez pracowników wydziału, pojawiło się ich od razu  się aż pięć: Szkło powiększające – o wydziale, aktualnościach, problemach wydziałowych, planowanych zmianach – prowadzony przez dziekanów, Quo vadis, Academia - o teraźniejszości, przyszłości szkolnictwa wyższego – prowadzony przez dr Krzysztofa Leję i dr AnnęDrapińską, Dominiakana – o ekonomii, gospodarce, przedsiębiorczości – autorem jest prof. Piotr Dominiak, Hope for future – o  etyce w zarządzaniu , w public relations prowadzony przez dr Ewę.Hope, Zawadź o finanse – o finansach, finansowaniu,  inwestowaniu – dra Krystiana Zawadzkiego.

 

Ta współczesna odmiana  pamiętników robi oszałamiającą karierę, doczekawszy się już sporych opracowań naukowych i konferencji – choćby  ta niedawna, która odbyła się w Gdańsku. Blogi – oprócz takiej funkcji jak dzielenie się wiedzą, poruszanie aktualnych problemów, wyrażanie własnej opinii na te tematy , są też ciekawą formą komunikacji dwustronnej: poprzez możliwość komentowania wpisów blogowych,  blogi stają się swoistą płaszczyzną wymiany poglądów, miejscem dyskusji, ale też  źródłem i możliwością weryfikacji  informacji.

Mamy nadzieję, że nasze blogi będą pełniły wszystkie te funkcje – ku pożytkowi piszących, wydziału i czytających.

--
p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal { margin: 0cm 0cm 0.0001pt; font-size: 12pt; font-family: "Times New Roman"; }a:link, span.MsoHyperlink { color: blue; text-decoration: underline; }a:visited, span.MsoHyperlinkFollowed { color: purple; text-decoration: underline; }span.SpellE { }span.GramE { }div.Section1 { page: Section1; }

dr Ewa Hope,docent PG
Pełnomocnik Dziekana WZiE ds Public Relations
Wydział Zarządzania i Ekonomii PG
tel. 696 452 558