Aktualności
Badania
23 Sierpnia
Opublikowano: 2019-08-23

IETU – badania ankietowe

„CIRC4Life – Gospodarka o obiegu zamkniętym w zarządzaniu cyklem życia produktów i usług” to projekt realizowany przez Instytut Ekologii Terenów Uprzemysłowionych. Jego celem jest przetestowanie, w ramach działań demonstracyjnych, trzech modeli biznesowych gospodarki o obiegu zamkniętym, w tym: współtworzenia produktów i usług, zrównoważonej konsumpcji, recyklingu lub ponownego wykorzystania. Modele te są zastosowane w obszarach: projektowanie, produkcja, sprzedaż, recykling lub ponowne wykorzystanie domowego i przemysłowego oświetlenia LED; ponowne wykorzystanie lub recykling tabletów; produkcja organicznych warzyw oraz łańcuch dostaw mięsa wieprzowego.

W ramach projektu CIRC4Life rozpoczęto badanie konsumentów na temat ich postaw wobec ponownego wykorzystania i recyklingu produktów elektrycznych, elektronicznych oraz żywności. Na stronie Instytutu dostępna jest anonimowa ankieta, opracowana w języku angielskim, wypełniana on-line. Badanie będzie prowadzone do 6 września 2019.

Odpowiedzi udzielone przez respondentów pozwolą badaczom zrozumieć potrzeby i motywacje konsumentów w zakresie wydłużania cyklu życia produktów. Na podstawie wyników ankiety wykreowane zostaną nowoczesne modele biznesowe gospodarki o obiegu zamkniętym.

Strona internetowa projektu: www.circ4life.eu

Projekt finansowany jest z Programu HORYZONT 2020.

JK

(Źródło: IETU)

Dyskusja (0 komentarzy)