Aktualności
Badania
12 Listopada
Źródło: www.polsl.pl
Opublikowano: 2019-11-12

Laboratorium Nowoczesnych Technologii na Politechnice Śląskiej

Laboratorium Nowoczesnych Technologii zostanie otwrate w przyszłym tygodniu na Politechnice Śląskiej. Studenci przy użyciu najnowszego sprzętu komputerowego oraz oprogramowania będą doskonalili w nim swoje umiejętności m.in. w zakresie sterowania ruchem kolejowym.

Laboratorium zostało ufundowane przez firmę Bombardier Transportation Polska. Mieścić się będzie na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej. Studenci będą mieli szansę nabyć w nim nie tylko umiejętności teoretyczne, ale także praktyczne, przygotowujące do przyszłej pracy zawodowej. Laboratorium zostało wyposażone przez Bombardier Transportation Polska w najnowszy sprzęt komputerowy i oprogramowanie z zakresu systemów sterowania ruchem kolejowym, z pomocą których studenci będą mogli wykonywać swoje zadania podczas ćwiczeń i laboratoriów. Dzięki współpracy z firmą Bombardier uczelnia zyska nie tylko znakomicie wyposażone laboratorium, ale również partnera w obszarze edukacyjnym, badawczym i kadrowym. Studenci będą mieli możliwość odbywania praktyk lub stażu w firmie Bombardier, natomiast firma będzie mogła rekrutować spośród studentów swoich przyszłych pracowników.

Firma Bombardier Transportation jest światowym liderem w zakresie technologii dla transportu szynowego i jednocześnie największym inwestorem międzynarodowym w branży kolejowej w Polsce. W polskich zakładach Bombardier Transportation zlokalizowanych w Katowicach, Łodzi, Warszawie oraz Wrocławiu pracuje obecnie ponad 2500 osób.

Anna Mrowiec, źródło: PŚl

 

Dyskusja (0 komentarzy)