Aktualności
Badania
19 Kwietnia
Opublikowano: 2018-04-19

Materac do badania snu

Uniwersytet Medyczny w Łodzi rozpoczyna prace nad projektem Aktywny materac Sorest z technologią bezkontaktowego pomiaru i modulacji snu”, którego celem jest opracowanie i wdrożenie na rynek inteligentnego materaca, którego innowacyjna technologia ma zapewnić użytkownikowi dodatkowe funkcjonalności.

Projekt realizowany jest przez konsorcjum, w skład którego wchodzą Uniwersytet Medyczny w Łodzi oraz Summit Technology Sp. z o.o. działająca w ramach Inkubatora Przedsiębiorczości łódzkiego UM. Proces ewaluacji klinicznej zaprojektuje oraz zrealizuje zespół Międzywydziałowej Katedry Fizjologii Doświadczalnej i Klinicznej UM w Łodzi pod kierownictwem prof. dr. hab. n. med. Dariusz Nowaka, który jest także koordynatorem merytorycznego projektu. Funkcję głównego eksperta medycznego odpowiedzialnego za ewaluację kliniczną rozwijanej technologii w kontekście przyjętego zastosowania – wspomaganie leczenia zaburzeń snu – będzie pełnił dr n. med. Maciej Król.

Projekt, którego łączny budżet wynosi 5,2 mln zł, otrzyma dofinansowanie z NCBiR, w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, w kwocie ponad 3,6 mln zł.

JK

(źródło: UM Łódź)

Dyskusja (0 komentarzy)