Aktualności
Badania
24 Marca
Źródło: www.amu.edu.pl
Opublikowano: 2020-03-24

Socjologowie z UAM badają czas pandemii

Czy podczas pandemii częściej gramy w planszówki? Czy niepokoimy się o swoje zdrowie i zdrowie naszych najbliższych? A może jesteśmy zadowoleni, bo nagle mamy dla siebie więcej czasu? Odpowiedzi na te pytania pomogą socjologom z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w naukowej obserwacji obecnej rzeczywistości.

Jak podkreślają poznańscy naukowcy, socjologiem się jest, a nie bywa. „Dlatego w obliczu trosk i niepewności, mimo wielu nowych wyzwań i obowiązków, część pracowników i doktorantów stara się na bieżąco gromadzić informacje na temat radzenia sobie ludzi w tych niecodziennych okolicznościach” – wyjaśniają.

Na stronie internetowej Wydziału Socjologii zamieszczono dwie ankiety: dotyczącą życia codziennego oraz na temat opinii i postaw Polaków wobec koronawirusa. W pierwszej znajdziemy pytania o nasze codzienne czynności: czy podczas kryzysu epidemiologicznego zmieniliśmy swój tryb pracy, kogo staramy się unikać, jak zmieniliśmy swoje zachowanie po otrzymaniu informacji o rozprzestrzenieniu się koronawirusa. Respondenci proszeni są też o ocenę odczuć czy zachowań innych ludzi. Druga ankieta zawiera kilka pytań na temat sytuacji gospodarczej oraz działania państwa w obliczu pandemii.

Ankiety może wypełnić każdy, są całkowicie anonimowe. Wyniki zostaną wykorzystane zbiorczo w postaci obliczeń statystycznych oraz publicznie udostępnione.

MK, źródło: UAM

Dyskusja (0 komentarzy)