Aktualności
Badania
28 Grudnia
Źródło: Pets Diag
Opublikowano: 2021-12-28

Start-up Pets Diag dołączył do Klastra LifeScience Kraków

Laboratorium Pets Diag, specjalizujące się w analizie pierwiastkowej sierści wybranych gatunków zwierząt, dołączyło do fundacji Klaster LifeScience Kraków. Organizacja zrzesza firmy z obszaru life science, dążąc do efektywnego łączenia ich potencjału oraz tworzenia warunków do skutecznej komercjalizacji prac badawczo-rozwojowych, także w obszarze międzynarodowym.

Pets Diag to firma z branży diagnostyki weterynaryjnej, specjalizująca się w analizie pierwiastkowej sierści zwierząt poprzez innowacyjne na skalę światową badanie EHAA. Test umożliwia kontrolę i regulację równowagi biochemicznej oraz mineralnego odżywienia organizmu. Potrafi wykazać niedobory oraz niekorzystne dla organizmu proporcje pierwiastków, które w krótkim okresie doprowadziłyby do licznych dolegliwości i chorób. Projekt powstał przy współpracy Pets Diag ze środowiskiem naukowym Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. W 2019 roku spółka otrzymała grant z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w wysokości 800 tys. zł oraz 200 tys. zł z Funduszu ABAN. Komercyjna usługa badania EHAA dla psów i koni wystartowała w 2021 roku.

Dołączyliśmy do LifeScience Kraków, gdyż pragniemy w pełni zaangażować się w tworzenie i rozwijanie ekosystemu innowacji w branży life science w Małopolsce. Wierzę, że stając się partnerem Klastra wejdziemy na wyższy poziom współpracy sektora biznesu, nauki, administracji i zdrowia, co w konsekwencji rozwinie nasz biznes, produkt i konkurencyjność. To dla nas naturalny krok jako firmy biotechnologicznej z aspiracjami o zasięgu międzynarodowym – mówi Marcin Maciąg, CEO i współtwórca Pets Diag.

Spółka posiada stacjonarne oddziały w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Chinach, USA, Niemczech i Wielkiej Brytanii. Pets Diag aktywnie wspiera działania na rzecz edukacji zdrowego żywienia zwierząt i profilaktyki zdrowotnej. Spółka współpracuje z Polskim Związkiem Hodowców Koni.

Fundacja Klaster LifeScience Kraków aktywnie działa na rzecz rozwoju innowacyjności i przedsiębiorczości w obszarze life science i biotechnologii. Została powołana, aby w pełni wykorzystać potencjał i wyzwania stojące przed bioregionem Małopolski oraz regionami partnerskimi. Organizacja jest jednym z elitarnych Krajowych Klastrów Kluczowych, które mają duże znaczenie dla rozwoju polskiej gospodarki oraz są konkurencyjne i innowacyjne w aspekcie międzynarodowym. Fundacja liczy obecnie kilkudziesięciu członków, wśród nich są m.in.: Selvita, Lux Med, Uniwersytet Jagielloński, Akademia Górniczo-Hutnicza oraz Synthos.

MK

 

 

Dyskusja (0 komentarzy)