Aktualności
Badania
19 Kwietnia
Opublikowano: 2017-04-19

W naukowym tyglu. Lubelskie innowacje badawcze – cena 54,90 zł

Przedstawiamy książkę W naukowym tyglu. Lubelskie innowacje badawcze. Lublin zawsze był miastem wielu kultur. Teraz jest także miastem wielu uczelni i instytutów naukowych, które prowadzą badania zarówno podstawowe, jak i wdrożeniowe, nastawione na aplikację. Autor prezentuje najciekawsze wyniki badań lubelskich uczonych, które mogą znaleźć zastosowanie w gospodarce lub praktyce społecznej. Książka stanowi swoisty przewodnik po lubelskich laboratoriach i pracowniach. Może też być użyta jako platforma komunikacji między naukowcami a przedsiębiorcami, również zagranicznymi. Pod każdym artykułem znajduje się jego streszczenie w języku angielskim oraz kontakt do szefa zespołu badawczego.

Mariusz Karwowski jest lubelskim dziennikarzem, który od lat na łamach miesięcznika „Forum Akademickie” popularyzuje naukę. W tej dziedzinie ma na swym koncie wiele sukcesów. Jako jedyny trzykrotnie (w 2014, 2015 i 2016 roku) był laureatem nagrody głównej w konkursie na informację medialną o tematyce związanej z ochroną własności intelektualnej, organizowanym przez Urząd Patentowy RP. Wcześniej, w 2013 roku, sięgnął po nagrodę główną konkursu „Słowa dla Innowacji”, organizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.

Z uwagi na wygodny format, przystępny język, czytelny układ i estetykę wydania książka – ukazująca się w roku jubileuszu 700-lecia Lublina – może być doskonałym narzędziem promocyjnym lubelskiej nauki.

Książkę można nabyć w cenie 54,90 zł (w tym 5% VAT),

wysyłając zamówienie pod adres:

Fundacja Forum Akademickie

ul. T. Zana 38 a

20-601 Lublin,

bądź email pod adres:

redakcja@forumakademickie.pl.

Przy zamówieniach powyżej 5 egz. stosujemy rabaty.

Mariusz KARWOWSKI, W naukowym tyglu. Lubelskie innowacje badawcze, Fundacja Forum Akademickie, Lublin 2017, 136 s., ISBN 978-83-947556-0-7.

Obejrzyj fragmenty:

Strona tytułowa

Spis treści

Wstęp dr. K. Żuka, Prezydenta Miasta Lublin

Strona tytułowa artykułu

Fragment artykułu

Przekład artykułu

Dyskusja (1 komentarz)
  • ~Damien 21.11.2017 15:21

    Chętnie zakupię książkę, bo wygląda obiecująco.