Aktualności
Instytuty naukowe
26 Lipca
Opublikowano: 2017-07-26

Błogosławieństwa Papieża Franciszka

Z okazji 25. rocznicy pierwszego w Polsce wszczepienia przez prof. Henryka Skarżyńskiego implantu ślimakowego osobie niesłyszącej Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu otrzymał niezwykły dar ze Stolicy Apostolskiej. Podczas uroczystości w Światowym Centrum Słuchu ksiądz biskup Rafał Markowski przekazał specjalnie przygotowane i przesłane prof. Henrykowi Skarżyńskiemu oraz wszystkim pracownikom Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu Błogosławieństwa Ojca Świętego Papieża Franciszka.

Biskup Rafał Markowski podczas spotkania nie szczędził słów uznania: – Niech moja obecność będzie wyrazem wdzięczności Kościoła w Polsce, za wszelkie dobro, które się rodziło przez te 25 lat działalności Pana Profesora i Jego Zespołu. Namacalnym dowodem wdzięczności jest Błogosławieństwo Papieża Franciszka, który jest Papieżem miłosierdzia i od początku swojego pontyfikatu pielęgnuje w sobie niezwykłą wrażliwość na wszelkie potrzeby ludzkie, szczególnie ludzi dotkniętych biedą moralną, fizyczną, materialną. Papież Franciszek ciągle pochyla się nad wszystkimi, którzy miłosierdzia potrzebują, ale także do miłosierdzia nieustannie wzywa. To Błogosławieństwo jest symboliczną Jego obecnością tu pośród nas! Błogosławieństwo dla prof. Henryka Skarżyńskiego jest wyrazem wdzięczności za Jego osobowość i osiągnięcia medyczne. Za to wszystko to, co Pan Panie Profesorze, nosi w sercu. A dowodem Pana wrażliwości jest to Światowe Centrum Słuchu.

Udzielając Apostolskiego Błogosławieństwa prof. Henrykowi Skarżyńskiemu Ojciec Święty Franciszek wyprasza także obfitość łask Bożych, umocnienie w wierze oraz opiekę Matki Najświętszej na każdy dzień życia.

Przekazując Błogosławieństwo pracownikom, bp Markowski podkreślał, że należy pamiętać, że każde dzieło to także ludzie, którzy pomogli prof. Henrykowi Skarżyńskiemu realizować Jego pomysły. – To jest zespół wspaniałych ludzi, obecnych na tej sali, który utożsamiają się z Panem Profesorem i wspólnie czynią dobro i miłosierdzie, o które prosi nas Papież Franciszek.

Apostolskie Błogosławieństwo dla pracowników Światowego Centrum Słuchu jest wyrazem wdzięczności za codzienny trud i pomoc, którą niosą potrzebującym. To wdzięczność Papieża i Kościoła za miłosierdzie okazywane na co dzień pacjentom.

Biuro Rzecznika Prasowego IFiPS

Dyskusja (0 komentarzy)