Aktualności
Instytuty naukowe
27 Sierpnia
Opublikowano: 2018-08-27

Dermokosmetyki z patentem

Na rynku pojawiły się nowe dermokosmetyki firmy Dr Irena Eris. Podstawą ich stworzenia był projekt Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, którego beneficjentami były Instytut Nenckiego PAN – pracownie prof. Jerzego Duszyńskiego i prof. Adama Szewczyka oraz Centrum Naukowo-Badawcze Dr Irena Eris.

Uzyskane w ramach projektu wyniki badan opublikowano m.in w „Journal of Investigative”, „Dermatology” oraz w „Biochemical Journal”. Urząd Patentowy RP 12 marca 2018 roku przyznał patent nr P.416041 na wynalazek pt. „Zastosowanie naryngeniny i preparatu zawierającego naryngeninę oraz sposób spowalniania, przeciwdziałania i zapobiegania procesowi powstawania plam bielaczych skóry”. Patent był podstawą nowego dermokosmetyku z serii Pharmaceris V. Produkty polecane są dla dorosłych i dzieci do ochrony i pielęgnacji na dzień, wyrównania kolorytu skóry u pacjentów z problemem bielactwa i zmianami de-pigmentacyjnymi.

Wiosną ubiegłego roku trafił do aptek dermokosmetyk będący także wynikiem tego projektu – specjalistyczny szampon H-STIMUTONE spowalniający proces siwienia oraz stymulujący wzrost włosów. Kilka miesięcy później do sklepów trafiła seria czterech produktów LIRENE DERMO-PROGRAM stworzonych w oparciu o wyniki projektu realizowanego w Instytucie Nenckiego.

JK

(Źródło: PAN)

Dyskusja (0 komentarzy)