Aktualności
Instytuty naukowe
08 Lutego
Opublikowano: 2018-02-08

IBE – interdyscyplinarna siec badawcza

26 stycznia Instytut Badań Edukacyjnych zainaugurował działalność interdyscyplinarnej sieci badawczej, która ma zajmować się aktualnymi tematami polskiej edukacji.

– Chcemy, aby IBE pełnił funkcję ośrodka naukowego, który gromadzi wiedzę z różnych środowisk i miejsc, integruje ją i przetwarza. Następnie przekaże ją przede wszystkim do instytucji odpowiedzialnych za prowadzenie polityki edukacyjnej w Polscepowiedział dr Piotr Stankiewicz, dyrektor Instytutu Badań Edukacyjnych.

Pierwsze seminarium w ramach działalności interdyscyplinarnej sieci badawczej dotyczyło znaczenia wyższego wykształcenia we współczesnym świecie.

– Nie chcemy mówić tylko o strukturach uniwersyteckich albo o nauce jako elemencie funkcjonowania szkół wyższych. Chcemy mówić o znaczeniu szeroko rozumianego wykształcenia wyższego wyjaśnił dr hab. Piotr Mikiewicz, zastępca dyrektora ds. badawczych i wdrożeń.

Instytut Badań Edukacyjnych chce zorganizować w tym roku cztery spotkania dotyczące znaczenia wyższego wykształcenia we współczesny świecie. W przyszłym roku planowana jest konferencja, na której zostaną zaprezentowane efekty wypracowane na tegorocznych seminariach.

JK

(źródło: IBE)

Dyskusja (0 komentarzy)