Aktualności
Instytuty naukowe
08 Marca
Opublikowano: 2018-03-08

Kobiety w branży technologicznej

Pani Inżynier w Pracy – startuje druga edycją Akademii EDC dbająca o rozwój kobiet w branży technologicznej. Jest to cykl czterech bezpłatnych szkoleń technicznych i biznesowych organizowanych przez Engineering Design Center (EDC), które jest wspólnym przedsięwzięciem firmy GE oraz Instytutu Lotnictwa.

Inżynierowie z EDC tworzą przełomowe rozwiązania w lotnictwie, energetyce, przemyśle naftowym oraz w obszarze najnowocześniejszych technologii cyfrowych. Szkolenia adresowane są do studentek i absolwentek studiów technicznych. W trakcie warsztatów uczestniczki dowiedzą się m.in. jak najlepiej zaprezentować się na rozmowie rekrutacyjnej, rozwiną swoją wiedzę z zakresu technologii w przemyśle oraz poznają specyfikę pracy w jednym z największych centrów inżynieryjnych w Europie.

Pani Inżynier w Pracy jest inicjatywą, która ma na celu promocję technicznych kierunków studiów oraz zawodu inżyniera wśród kobiet, w branżach do tej pory uznawanych za typowo męskie. Zapisy trwają do 31 marca 2018 roku.

Jk

(źródło: IL)

Dyskusja (0 komentarzy)