Aktualności
Instytuty naukowe
09 Czerwca
Opublikowano: 2017-06-09

Magazynowanie energii

Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego we współpracy z Handwerkskammer für München und Oberbayern (Izbą Rzemieślniczą w Monachium i Górnej Bawarii) zorganizował w dniach 31 maja – 2 czerwca misję gospodarczą polskich firm do Monachium na wystawę EES Europe. Odbyło się to w ramach projektu Enterprise Europe Network.

Celem misji jest promowanie polskich technologii i rozwiązań oraz umożliwienie uczestniczącym firmom zaprezentowania się podczas indywidualnych spotkań z przedsiębiorcami i instytucjami niemieckimi, a także z pozostałych krajów europejskich. Wystawa EES Europe jest największą w Europie imprezą dla dostawców, producentów, dystrybutorów i użytkowników stacjonarnych i mobilnych rozwiązań magazynowania energii elektrycznej, odbywa się corocznie w ramach Intersolar Europe.

Enterprise Europe Network to sieć informacyjno-doradcza Komisji Europejskiej powstała w 2008 r. z połączenia sieci Euro Info Centre i Innovation Relay Centres. W Polsce ośrodki sieci skupione są w czterech konsorcjach obejmujących swych zasięgiem terytorium całego kraju. W skład konsorcjów wchodzi 30 wyspecjalizowanych ośrodków działających na zasadzie „zawsze właściwych drzwi”.

Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego – w latach 2006-2008 koordynator IRC Central Poland – należy do konsorcjum Enterprise Europe Network Central Poland wraz z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości,  DELab UW w Warszawie,  Toruńską Agencją Rozwoju Regionalnego S.A., Fundacją Rozwoju Przedsiębiorczości w Łodzi i Stowarzyszeniem „Wolna Przedsiębiorczość” w Gdańsku.

Jk

(źródło: IMBiGS)

 

 

Dyskusja (0 komentarzy)