Dwumiesięczny staż w jednym z 14 laboratoriów, pod okiem wybitnych naukowców i ekspertów w swoich dziedzinach – taką ofertę programu stażowego uruchamia Międzynarodowy Instytut Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie.
Propozycja jest skierowana do studentów nauk przyrodniczych, interesujących się obszarem biologii i biotechnologii. Podczas stażu wybrane osoby będą miały możliwość uczestniczenia w projektach badawczych w laboratoriach MIBMiK pod kierownictwem znakomitych naukowców. Będzie to również doskonała okazja do pracy w międzynarodowych zespołach nad zagadnieniami związanymi z rozwojem współczesnej nauki, a także możliwość doskonalenia dotychczasowych umiejętności naukowych i analitycznych.
Dla najlepszych kandydatów instytut oferuje miesięczny staż w pełnym wymiarze godzin z wynagrodzeniem w wysokości 2500 zł netto/mc. Jednostka zapewnia wstępne szkolenia naukowe i wsparcie ze strony doświadczonych naukowców i doktorantów oraz pełne wsparcie organizacyjne i administracyjne w przyjaznym i międzynarodowym środowisku pracy.
Zgłoszenia do programu stażowego przyjmowane są w trybie ciągłym pod adresem recruitment@iimcb.gov.pl. Aplikacje mogą przesyłać studenci studiów licencjackich lub magisterskich oraz osoby, które niedawno uzyskały tytuł zawodowy. Liczba miejsc jest ograniczona.
Międzynarodowy Instytut Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie powstał na mocy międzynarodowej umowy między UNESCO a rządem RP. Swoją działalność naukową rozpoczął w 1999 roku. Wyjątkowość placówki i jej międzynarodowy charakter polega m.in. na funkcjonowaniu w oparciu o wzorce najlepszych ośrodków naukowych na świecie. Jednostka prowadzi podstawowe badania naukowe w dziedzinie medycyny molekularnej (mechanizmy nowotworzenia i starzenia, molekularne podstawy chorób neurodegeneracyjnych, odporności na antybiotyki, immunologii i naprawy genomu). Od lat może się pochwalić najwyższą kategorią naukową (A+).
W styczniu 2020 r. dołączył do EU-LIFE – przymierza 15 niezależnych europejskich centrów badawczych z 15 europejskich krajów. Działa ono na rzecz doskonałości w obszarze nauk przyrodniczych, przykładając szczególną wagę do jakości oraz rzetelności nauki, jednocześnie aktywnie uczestnicząc w kształtowaniu europejskiej polityki naukowej. MIBMiK zatrudnia obecnie 269 osób i kształci 44 doktorantów. Badania prowadzone są w 14 zespołach, które mają do dyspozycji 6 nowocześnie wyposażonych pracowni. Od 2000 roku naukowcy instytutu otrzymali 318 grantów i przygotowali 1329 publikacji. Laureatem ostatniego rozdania ERC Advanced Grants został prof. Andrzej Dziembowski (Laboratorium Biologii RNA).
MK