Aktualności
Instytuty naukowe
02 Listopada
Źródło: www.pan.pl
Opublikowano: 2020-11-02

Nowoczesne centrum badawcze przy Instytucie Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN

Przy Instytucie Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauk w Olsztynie powstanie Centrum Badań Środowiska i Innowacyjnych Technologii Żywności dla Jakości Życia. Całkowita wartość inwestycji to 113,5 mln zł.

Umowę dotyczącą dofinansowania projektu stworzenia Centrum podpisali w czwartek, 29 października, prof. Mariusz K. Piskuła, dyrektor Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie, oraz Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego. Na realizację przedsięwzięcia Instytut otrzyma unijne wsparcie w wysokości 94,5 mln zł.

Celem stworzenia ponadregionalnego centrum badawczego i wdrożeniowego jest transfer najnowszych osiągnięć naukowych do przedsiębiorstw zajmujących się branżą biotechnologiczną, spożywczą, paszową, a także ośrodków lekarsko-weterynaryjnych. Jednostka zostanie zlokalizowana w bezpośrednim sąsiedztwie Olsztyńskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Projekt przewiduje wybudowanie i wyposażenie budynku laboratoryjno-administracyjnego. W części niegospodarczej powstaną m.in. pomieszczenia do prowadzenia nieklinicznych badań medycznych, zakłady badawcze i pracownie zintegrowane, w części gospodarczej – specjalistyczne laboratoria usługowe oraz Zwierzętarnia, czyli Centrum Medycyny i Weterynarii Doświadczalnej.

Projekt otrzymał dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014–2020. Będzie realizowany przez najbliższe trzy lata.

MK, źródło: PAN, www.olsztyn24.com

Dyskusja (0 komentarzy)