Aktualności
Instytuty naukowe
17 Października
Źródło: www.24opole.pl
Opublikowano: 2019-10-17

PORT – współpraca ze Szpitalem klinicznym w Opolu

Polski Ośrodek Rozwoju Technologii PORT podpisał 8 października list intencyjny z Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym w Opolu. Porozumienie między obu placówkami zostało zainicjowane przez wiceministra przedsiębiorczości i technologii Marcina Ociepę, który jest przewodniczącym rady Sieci Badawczej Łukasiewicz, skupiającej czterdzieści placówek naukowych z całej Polski, w tym także PORT.

Współpraca pomiędzy SBŁ a szpitalem ma na celu stworzenie w Opolu silnej jednostki badawczo-rozwojowej, dlatego też następnym krokiem będzie stworzenie przy szpitalu Centrum Badawczo-Rozwojowego, w którym mają być prowadzone badania nad chorobami cywilizacyjnymi, głównie chorobami serca i kręgosłupa.

– Już w listopadzie chcemy złożyć aplikację o finansowanie budowy centrum w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Mamy nadzieję rozpocząć prace w przyszłym roku i w ciągu kilkunastu miesięcy zakończyć całą inwestycję, której koszt szacujemy na około 24 mln złotych – mówi dyrektor USK, Dariusz Madera.

Dla szpitala współpraca z PORT-em oznacza pomoc w zorganizowaniu centrum oraz kontakt z firmami, z którymi współpracuje Sieć Łukasiewicz. Zdaniem Andrzeja Dybczyńskiego, dyrektora PORT we Wrocławiu, opolski szpital może przede wszystkim skorzystać z doświadczeń PORT-u przy rozbudowie swojej infrastruktury badawczej.

JK

(Źródło: PAP)

Dyskusja (0 komentarzy)