Aktualności
Instytuty naukowe
14 Września
Opublikowano: 2018-09-14

Rekrutacja na studia podyplomowe „Historia sztuki. Muzyka. Teatr i film”

Rusza III edycja studiów podyplomowych w Instytucie Sztuki PAN w Warszawie – „Historia sztuki. Muzyka. Teatr i film”. Słuchacze mogą kształcić się w trzech odrębnych specjalizacjach: historia sztuki i współczesna kultura wizualna, teatrologia oraz filmoznawstwo. Rekrutacja trwa do 28 września.

Studia przeznaczone są dla osób, które chcą uzyskać wiedzę na temat wybranych dyscyplin sztuki oraz legitymują się dyplomem co najmniej studiów I stopnia. Szczególnie polecane są nauczycielom, pracownikom instytucji kultury w celu poszerzenia kwalifikacji oraz miłośnikom sztuki. Zajęcia rozpoczną się w październiku 2018 r. i organizowane będą w trybie sobotnio-niedzielnych zjazdów.

Wykłady, konwersatoria oraz ćwiczenia w ramach studiów będą prowadzone przez wybitnych znawców zatrudnionych w Instytucie Sztuki PAN oraz w innych placówkach naukowych w kraju. Zajęcia uatrakcyjnią zaplanowane przez organizatorów spotkania z twórcami teatru, znawcami sztuk wizualnych, filmoznawstwa, a także wizyty na wystawach w muzeach i galeriach oraz wspólne uczestniczenie w przedstawieniach teatralnych. Kierownikiem Studiów jest prof. dr hab. Joanna M. Sosnowska, która przez 9 lat prowadziła w Collegium Civitas studia podyplomowe z historii sztuki.

Instytut Sztuki Polskiej Akademii Nauk to interdyscyplinarna placówka badawcza, do której zadań należy badanie i dokumentacja polskiej sztuki i kultury artystycznej w zakresie sztuk plastycznych i architektury, muzyki, teatru, filmu i sztuki audiowizualnej z uwzględnieniem kontekstu europejskiego i światowego. W najnowszej ocenie parametrycznej jednostek naukowych, przeprowadzonej przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, IS PAN otrzymał najbardziej prestiżową kategorię „A+”, przyznaną jedynie 37 jednostkom w kraju. Instytut prowadzi ożywioną wymianę i współpracę naukową z instytucjami o podobnym profilu badań, muzeami oraz fundacjami w Europie i na świecie.

Więcej informacji o studiach pod adresem: http://www.ispan.pl/pl/studia-podyplomowe

(Źródło: IS PAN)

Dyskusja (1 komentarz)
  • ~Elwira 12.05.2022 09:18

    Historii ucze już od lat, ze sztuką też mam wiele wspólnego, bo w wolnym czasie sięgam po sztalugę i pędzel :slightly_smiling_face: Postanowiłam zrobic coś dla siebie i znalazłam studia podyplomowe na WSKZ z historii sztuki. Temat mnie zafascynował i tego samego dnia się zapisałam. Kierunek bardzo ciekawy, całość online. Z chęcią oglądałam kolejne wykłady ;)