Aktualności
Instytuty naukowe
14 Września
Opublikowano: 2017-09-14

Rusza II edycja Studiów Podyplomowych w Instytucie Sztuki PAN w Warszawie – „Historia sztuki. Muzyka. Teatr i film”

W roku akademickim 2017/2018 Instytut Sztuki PAN w Warszawie uruchamia drugą edycję Studiów Podyplomowych ,,Historia sztuki. Muzyka. Teatr i film”. Słuchacze Studiów mogą kształcić się aż w pięciu odrębnych  specjalizacjach: – Historia sztuki i współczesna kultura wizualna, – Historia muzyki z elementami współczesnej kultury muzycznej, – Teatrologia, – Filmoznawstwo, – Teatr Azji.

Studia przeznaczone są dla wszystkich osób, które chcą uzyskać wiedzę na temat wybranych dyscyplin sztuki oraz legitymują się dyplomem co najmniej studiów I stopnia. Szczególnie polecane są nauczycielom, pracownikom instytucji kultury w celu poszerzenia kwalifikacji oraz miłośnikom sztuki. Zajęcia rozpoczną się w październiku 2017 r. i organizowane będą w trybie sobotnio-niedzielnych zjazdów.

Wykłady, konwersatoria oraz ćwiczenia w ramach Studiów będą prowadzone przez wybitnych znawców zatrudnionych w Instytucie Sztuki PAN oraz w innych placówkach naukowych w kraju. Zajęcia uatrakcyjnią zaplanowane przez organizatorów spotkania z twórcami teatru, znawcami sztuk wizualnych i muzyki, a także wizyty na wystawach w muzeach i galeriach, wspólne uczestniczenie w spektaklach operowych, teatralnych oraz koncertach. Kierownikiem Studiów jest prof. dr hab. Joanna M. Sosnowska, która przez 9 lat prowadziła w Collegium Civitas studia podyplomowe z historii sztuki.

Instytut Sztuki PAN w Warszawie jest interdyscyplinarną jednostką naukową. Do jego zadań należy badanie i dokumentowanie polskiej sztuki i kultury artystycznej w zakresie sztuk wizualnych, architektury, muzyki, teatru i filmu z uwzględnieniem kontekstu europejskiego i światowego. Instytut współpracuje z jednostkami krajowymi oraz zagranicznymi. Dysponuje bogatym księgozbiorem, zbiorami fotografii i rękopisów, archiwum teatralnym, sztuki współczesnej oraz nagraniami muzyki ludowej. W roku 2014 Instytut otrzymał prestiżową kategorię ,,A+” przyznawaną przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego najlepszym jednostkom naukowym w Polsce.

Instytut Sztuki PAN posiada doskonałe warunki lokalowe. Usytuowany jest w centrum Warszawy na granicy Starego Miasta, z wygodnym dojazdem z każdego rejonu miasta.

Informacje o studiach: www.ispan.pl oraz www.podyplomowe-ispan.pl

Kontakt:  studiapodyplomowe@ispan.pl

Karolina Kondracka

Dyskusja (1 komentarz)
  • ~PaulaEs 03.03.2022 11:55

    Basia – ja tez studiowałam na WSKZ, jestem wielką pasjonatką sztuki, wybrałam studia z historii sztuki. Studiowanie tego kierunku to dla mnie czysta przyjemność :)