Aktualności
Instytuty naukowe
17 Kwietnia
Opublikowano: 2019-04-17

Ruszył pierwszy Urban Lab

Instytut Rozwoju Miast i Regionów przy ostatni rok realizował projekt „Urban Lab jako pilotażowe narzędzie poprawy jakości życia mieszkańców miast zgodnie z ideą smart city”.

Urban Lab to instrument współpracy miasta z przedsiębiorstwami, podmiotami naukowymi i organizacjami pozarządowymi mający na celu poprawę jakości życia mieszkańców poprzez innowacyjne rozwiązanie zidentyfikowanych problemów oraz wygenerowanie dodatkowej wartości przy wykorzystaniu zasobów miejskich. Projekt obejmuje także pilotażowe wdrożenie Urban Labów w polskich miastach. IRMiR będzie pełnił rolę doradczą w tym projekcie i sprawował opiekę merytoryczną nad miastami, w których będzie realizowany projekt.

W marcu tego roku została zainaugurowana działalność pierwszego, mieszczącego się w Gdyni, Urban Labu. Wsparcie Programu Pomoc Techniczna na lata 2014-2020 pozwoli w ciągu najbliższych trzech lat zrealizować wypracowaną w IRMiR koncepcję Urban Labu, w którym będą identyfikowane potrzeby i problemy, a następnie poszukiwane innowacyjne sposoby ich rozwiązywania w formule dialogu i współpracy z mieszkańcami.

Gdyński Urban Lab ma swoją siedzibę w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym.

JK

(Źródło: IRMiR)

Dyskusja (0 komentarzy)