Aktualności
Instytuty naukowe
12 Czerwca
Opublikowano: 2020-06-12

Wyróżnienie dla czasopisma wydawanego przez Instytut Biologii Ssaków PAN

„Mammal Research” – czasopismo naukowe związane z Instytutem Biologii Ssaków PAN w Białowieży zostało wyróżnione przez Wydawnictwo Springer Nature jako jedno z najwyżej ocenianych przez autorów.

Wydawnictwo Springer Nature wskazało swoje najlepsze redakcje (na podstawie oceny satysfakcji autorów). W tym gronie znalazł się zespół „Mammal Research” – czasopisma naukowego związanego z Instytutem Biologii Ssaków PAN w Białowieży.

„Mammal Research” to międzynarodowe, recenzowane czasopismo naukowe poświęcone badaniom ssaków. Publikowane są w nim artykuły poruszające takie aspekty, jak genetyka, ekologia, zachowanie, rozród, morfologia, fizjologia, paleontologia czy ewolucja. Redaktorem naczelnym tytułu jest dr hab. Karol Zub z białowieskiego instytutu. Kieruje zespołem złożonym z pracowników IBS PAN oraz 10 uczonych z Argentyny, Brazylii, Chin, Danii, Hiszpanii, Japonii, Niemiec, RPA, Wielkiej Brytanii i USA.

Pierwszy numer ukazał się w 1955 roku (jeszcze pod nazwą „Acta Theriologica”). Do 1962 roku kierował nim jego założyciel, zoolog August Dehnel. Od 1958 roku wydawane jest przez Instytut Biologii Ssaków PAN. W 2015 roku zmieniło nazwę na obecną „Mammal Research”. Ukazuje się co kwartał, od 1990 roku wyłącznie w języku angielskim. Indeksowane w Biological Abstracts, Current Awarness in Biological Sciences, Current Contents A, B & ES, Ecological Abstracts, Referativnyi Zhurnal, Science Citation Index, Wildlife Review i Zoological Record. Dzięki współpracy z prestiżowym wydawnictwem Springer jest obecnie dostępne dla ponad 4 tys. instytucji na całym świecie.

Aktualne numery czasopisma (od 2001 roku) są dostępne w SpringeLink. Numery archiwalne (1955–2000) są dostępne bezpłatnie w RCIN.

MK, źródło: IBS PAN

Dyskusja (0 komentarzy)