Aktualności
Kadry
08 Maja
Źródło: www.uj.edu.pl
Opublikowano: 2023-05-08

Badaczka z UJ w Zarządzie European International Studies Association

Dr Magdalena Kozub-Karkut z Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego została wybrana do 12-osobowego Zarządu Europejskiego Stowarzyszenia Studiów Międzynarodowych na kadencję 2023–2027.

European International Studies Association (EISA) zostało powołane w 2013 roku przez byłych członków komitetu sterującego Stałej Grupy Stosunków Międzynarodowych Europejskiego Konsorcjum Badań nad Polityką. Celem EISA jest rozwój nauki o stosunkach międzynarodowych poprzez organizację konferencji, warsztatów i sympozjów naukowych, a także wspieranie udziału w tego typu przedsięwzięciach m.in. przez fundusz mobilności. Organizacja jest także współwydawcą The European Journal of International Relations. Premierowa konferencja stowarzyszenia odbyła się dziesięć lat temu w Warszawie. EISA jest członkiem Światowego Komitetu Studiów Międzynarodowych.

Do Zarządu organizacji na kadencję 2023–2027 wybrano dr Magdalenę Kozub-Karkut z Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest adiunktem w Zakładzie Teorii i Metodologii Polityki Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ. Jej zainteresowania badawcze dotyczą teorii stosunków międzynarodowych, teorii polityki, global governance, teorii polityki zagranicznej, dyskursów w polskiej przestrzeni publicznej. Autorka monografii Global Governance we współczesnej debacie o stosunkach międzynarodowych. W ostatnich latach wielokrotnie uczestniczyła w konferencjach i warsztatach organizowanych przez EISA. W 2019 r. współorganizowała warsztaty European Workshops in International Studies w Krakowie, a w 2023 r. podczas konferencji EISA w Poczdamie jest organizatorem sekcji poświęconej emocjom w stosunkach międzynarodowym. Należy do Polskiego Towarzystwa Studiów Międzynarodowych.

Razem z nią do nowego Zarządu EISA wybrano jeszcze sześć osób, które dołączą do pięciorga członków, których kadencja wciąż trwa.

MK, źródło: UJ

Dyskusja (0 komentarzy)