Aktualności
Konferencje
17 Kwietnia
Opublikowano: 2023-04-17

W czerwcu w Warszawie konferencja dla kobiet w nowych technologiach

Największa w Europie i Azji konferencja dla kobiet w nowych technologiach ponownie zagości w Warszawie. Na Perspektywy Women in Tech 2023 zjadą czołowe inżynierki, programistki, naukowczynie, studentki oraz kobiety stojące u progu kariery zawodowej, a także osoby wspierające różnorodność w branży STEM, Tech & IT. Wydarzenie odbędzie się w dniach 14–15 czerwca.

Ubiegłoroczna edycja, zorganizowana również w Warszawie, zgromadziła ponad 8 tys. osób z 84 krajów świata. Wystąpiło wówczas ponad 500 ekspertek i ekspertów branży Tech & IT. Wiodącymi tematami tegorocznego spotkania są zagadnienia sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego, deep techu, rozwiązań chmurowych, komputerów kwantowych i cyfrowej ekologii, a także WEB 3.0 i NFT.

Podczas Perspektywy Women in Tech Summit 2023 w warszawskim Expo XXI na czterech scenach odbędą się wystąpienia ponad 150 mówców oraz gości specjalnych, a do tego dziesiątki tech-talków i warsztatów. Gośćmi specjalnymi będą m.in.: Francesca Cavallo, aktywistka i autorka przetłumaczonej na 50 języków książki „Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek” oraz Mark Brzezinski, ambasador USA w Polsce. Jako keynote speakerzy wystąpią m.in.

  • Joanne Hannaford, Chief Technology & Operations Officer w Credit Suisse AG;
  • Laura Koormann, Head of Digital Solutions IT Team w Continental;
  • Grzegorz Cimochowski, Head of Business Advisory Department w KPMG.

Ponadto tegoroczny Summit, a dokładnie strefa Career Expo ze stoiskami prawie 100 najbardziej innowacyjnych globalnych firm, ma być miejscem, gdzie uczestniczki konferencji będą mogły odbyć rozmowę rekrutacyjną, znaleźć nową pracę, podnieść swoje kwalifikacje zawodowe czy nadać bieg swojej karierze. A do tego – w Mentoring Zone – wziąć udział w jednej z 500 indywidualnych sesji mentoringowych ze znakomitymi liderkami i liderami świata technologii.

Perspektywy Women in Tech Summit to także pierwsze w Polsce wielkoskalowe wydarzenie pozytywne klimatycznie. Podobnie jak w zeszłym roku całkowity ślad węglowy konferencji zostanie zoffsetowany poprzez stworzenie wiecznego lasu w otulinie Biebrzańskiego Parku Narodowego.

Studentki i studenci uczelni technicznych oraz kierunków ścisłych (z Polski i z zagranicy) jak zwykle mogą aplikować o darmowe bilety. Organizatorzy przewidują także szereg udogodnień dla osób biorących udział w konferencji, np. strefę zabaw edukacyjnych dla dzieci, w której rodzice będą mogli zostawić swoje pociechy pod okiem doświadczonych animatorów. Więcej informacji na stronie internetowej www.womenintechsummit.pl.

Organizatorem spotkania kobiet nauki, biznesu i technologii, które podzielą się swoim herstoriami, dorobkiem naukowym i wizjami przyszłości technologicznej świata, jest Fundacja Edukacyjna Perspektywy, która inspiruje, łączy i wspiera kobiety w technologiach, nauce i innowacjach w Europie i Azji Środkowej.

Dyskusja (0 komentarzy)