Aktualności
Konferencje
04 Maja
Opublikowano: 2023-05-04

4th Seminar for Computer Science Researchers

Do 12 maja można się zgłaszać do 4th Seminar for Computer Science Researchers organizowanego w ramach Perspektywy Women in Tech Summit 2023. Udział w nim mogą wziąć naukowczynie i badaczki z dziedziny informatyki i nauk pokrewnych.

Seminarium będzie poświęcone specyfice kariery zawodowej naukowczyń i badaczek w dziedzinie informatyki i dziedzin pokrewnych. Ma stanowić okazję do zaprezentowania projektów badawczych i nawiązania cennych kontaktów naukowych. Gościem specjalnym seminarium będzie Maria Klawe, rektor Harvey Mudd College (Stany Zjednoczone). To pierwsza kobieta na tym stanowisku w tej uczelni. Kieruje Harvey Mudd College od 2006 roku. Przez ten czas wypracowała niemal zupełną równowagę płciową, zarówno wśród studentów (45% kobiet), jak i w szeregach kadry akademickiej (40%). Startowała od wyniku zaledwie… 10%! Wcześniej, gdy stała na czele wydziału nauk ścisłych na Uniwersytecie Kolumbii Brytyjskiej (Kanada), za jej kadencji udział kobiet na kierunkach informatycznych zwiększył się z 16% do 27%.

Oprócz niej w dyskusji panelowej pt. „AI w działaniu: Jak sztuczna inteligencja zmienia nasze codzienne życie” wezmą udział: prof. Tamilla Triantoro (Quinnipiac University, USA), prof. Ivona Brandic (Politechnika Wiedeńska). Moderatorką będzie dr Klaudia Krawiecka, badaczka, była prezes Oxford Women in Computer Science (University of Oxford). Obecność zapowiedzieli również naukowcy z najlepszych polskich uczelni i firm badawczych, którzy zaprezentują badania, jakie prowadzą ze swoimi zespołami. Aby wziąć udział w seminarium, należy wypełnić formularz zgłoszenia.

4th Seminar for Computer Science Researchers odbędzie się 14 czerwca w godzinach 8:30 – 11:00 w EXPO XXI w Warszawie (ul. Prądzyńskiego 12/14). Spotkanie organizowane jest w ramach konferencji Perspektywy Women in Tech Summit 2023, skierowanej do studentek, kobiet rozpoczynających karierę zawodową, profesjonalistek, naukowczyń, aktywistek, liderek, start-uperek oraz wszystkich zainteresowanych technologią.

Uczestnicy seminarium otrzymają kod, dzięki któremu będą mogli bezpłatnie wziąć udział we wszystkich wydarzeniach Perspektywy Women in Tech Summit 2023.

Piąta edycja największej w Europie i Azji konferencji dla kobiet w nowych technologiach odbędzie się w dniach 14–15 czerwca. Udział w niej weźmie ponad 10 tys. uczestniczek i uczestników (stacjonarnie i online) z 80 krajów świata. Program obejmuje m.in. 60 specjalistycznych warsztatów, tech-talków, Career Expo ze stoiskami prawie 100 najbardziej innowacyjnych globalnych firm, a także Mentoring Zone, gdzie będzie można wziąć udział w jednej z 500 indywidualnych sesji mentoringowych ze znakomitymi liderkami i liderami świata technologii. Patronem medialnym wydarzenia jest „Forum Akademickie”.

MK

9x16 special guest Marie Klawe

Dyskusja (0 komentarzy)