Aktualności
Konferencje
15 Września
Opublikowano: 2020-09-15

7th Lublin International Medical Congress

W dniach 26–28 listopada odbędzie się Lublin International Medical Congress for Students and Young Doctors. To już VII edycja wydarzenia.

Od siedmiu lat konferencja spotyka się z dużym zainteresowaniem ze strony studentów, zarówno polskich, jak i zagranicznych ośrodków naukowych. Podczas niej mają oni szansę na zaprezentowanie wyników swoich osiągnięć naukowych, wymianę doświadczeń, spotkania ze specjalistami w wielu dziedzinach medycyny, mogą też wziąć udział w organizowanych w trakcie wydarzenia licznych warsztatach. Z roku na rok pojawia się coraz więcej sesji tematycznych, dzięki czemu staje się ona konferencją interdyscyplinarną. „Przyświeca nam jeden cel – dać młodym naukowcom szansę zaprezentowania swoich zainteresowań, wymiany doświadczeń i poszerzania kompetencji. Chcemy, by nasza konferencja była nie tylko konkursem o Grand Prix, ale przede wszystkim wydarzeniem, które pozostanie w pamięci wszystkich uczestników” – zachęcają do udziału organizatorzy ze Studenckiego Towarzystwa Naukowego.

Tegoroczna edycja jest wyjątkowa – przypada w czasie jubileuszu 70-lecia Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Odbędzie się w dniach 26–28 listopada. Przewidziano organizację warsztatów tematycznych, wykłady znakomitych prelegentów oraz szereg sesji naukowych zwieńczonych nagrodą Grand Prix. Z uwagi na trudną sytuację epidemiczną związaną z COVID-19 wszystkie aktywności odbędą się on-line.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: rektor Uniwersytetu Medycznego w Lublinie oraz Polska Akademia Nauk. Patronat Naukowy sprawują zaś: Samorząd Doktorantów, Samorząd Studentów, IFMSA, PTSS oraz PTSF.

Szczegółowe informacje znajdują się na oficjalnej stronie internetowej wydarzenia: www.limc.umlub.pl oraz na Facebooku: facebook.com/7thLIMC.

MK

 

Dyskusja (0 komentarzy)