Aktualności
Konferencje
28 Listopada
Opublikowano: 2022-11-28

Będą dyskutować o uniwersytecie przyszłości

„Uniwersytet Wrocławski – ile w nim Humboldta, a ile Clarka?” – to tytuł konferencji organizowanej 6 grudnia przez największą dolnośląską uczelnię oraz stowarzyszenie „Jesteśmy Uniwersytetem”. Dyskusja nad modelem uczelni przyszłości będzie miała charakter uniwersalny.

Konferencja „Uniwersytet Wrocławski – ile w nim Humboldta, a ile Clarka?” to nowy format dyskusji na temat nowoczesnego uniwersytetu. Ma służyć wymianie opinii dotyczących modelu, który może przyjąć Uniwersytet Wrocławski. Organizatorzy zastrzegają jednak, że choć wydarzenie koncentrować się będzie wokół tej uczelni, to podobieństwo wyzwań stojących przed wszystkimi innymi powoduje, że dyskusja można potraktować jako uniwersalną.

W sytuacji zmieniającego się gospodarczo i społecznie świata warto rozmawiać nie tylko o poszczególnych dyscyplinach naukowych, ale także o miejscu, w którym uprawia się naukę – o samej uczelni. Obecnie to od jej kondycji zależy prowadzenie badań naukowych wysokiej jakości oraz edukacja na wysokim poziomie – napisano w zaproszeniu.

Konferencja obejmie punkty widzenia różnych grup tworzących uniwersytet: studentów, doktorantów, pracowników naukowych i administracyjnych, naukowców z innych ośrodków akademickich oraz osób z otoczenia społeczno-gospodarczego. W tym roku zaproszenie do udziału przyjęli praktycy zajmujący się zarządzaniem nauką i szkolnictwem wyższym: prof. Marek Ratajczak (Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu), wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego w latach 2012–2015 oraz prof. Krzysztof Leja (Politechnika Gdańska), członek Komitetu Polityki Naukowej przy MNiSW w latach 2018–2020.

Wydarzenie odbędzie się 6 grudnia w sali 2D Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Początek o godz. 9:00. Transmisja na kanale Jesteśmy Uniwersytetem w serwisie YouTube.

MK

PLAKATjestesmy uni konferencja 1

Dyskusja (0 komentarzy)