Aktualności
Konferencje
06 Maja
Opublikowano: 2022-05-06

Bezpieczeństwo energetyczne a zielona gospodarka

W ramach obchodów swojego 75-lecia Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu wraz z Dolnośląskim Fundszem Rozwoju organizują 365 Timing Economic Congress – spotkanie przedstawicieli środowiska akademickiego, samorządowego i biznesowego.

„Bezpieczeństwo energetyczne a zielona gospodarka. Technologia i innowacje jako kluczowe czynniki rozwoju oparte na wiedzy” to hasło przewodnie tegorocznego, jubileuszowego kongresu. Agresja Rosji na Ukrainę ukazała wagę obszaru, jakim jest bezpieczeństwo energetyczne i potrzebę wzmożonych działań w zakresie dążenia do rozwoju zielonej gospodarki.

Od lat dziewięćdziesiątych XX wieku w Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu prowadzone są badania związane z powstaniem i rozwojem teorii ekonomii ekologicznej. Stworzono też warunki dla rozwoju interdyscyplinarnych badań naukowych, które dotykają bezpośrednio współczesnych problemów transformacji energetycznej, dostępności do czystej wody czy też czystego powietrza. Racjonalne gospodarowanie tymi zasobami staje się dziś możliwe dzięki współpracy samorządu, przedsiębiorstw i nauki. Na Dolnym Śląsku nie brakuje przykładów takiej udanej współpracy. Partnerem i inicjatorem wielu z takich działań jest Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu. Uczelnia podjęła konkretne zobowiązania co do osiągnięcia neutralności środowiskowej, m.in. poprzez przejście na kampusie na odnawialne źródła energii.

We wtorek, 17 maja, wspólnie z Dolnośląskim Funduszem Rozwoju i w ramach partnerstwa strategicznego z Województwem Dolnośląskim, uczelnia organizuje 365 Timing Economic Congress – spotkanie przedstawicieli środowisk w trójkącie samorządy-przedsiębiorstwa-nauka. To jeden z elementów obchodów przypadającego w tym roku jubileuszu 75-lecia UEW.

W programie wydarzenia uwzględniono tematy bezpieczeństwa energetycznego Unii Europejskiej, transformacji energetycznej, odnawialnych źródeł energii, nowoczesnego transportu czy też finalizacji procesów zielonych inwestycji, przedsiębiorczości ekonomicznej i społecznej proekologicznej, w tym start-upów. Szczegółowy program na stronie: https://365timing.pl/.

Konferencja odbędzie się w formule hybrydowej w siedzibie Uniwersyteckiego Inkubatora Przedsiębiorczości inQUBE przy wsparciu Think Tanku Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)