Aktualności
Konferencje
24 Maja
Opublikowano: 2022-05-24

ChemBiŚ po raz czwarty

Pod koniec czerwca na Uniwersytecie Gdańskim odbędzie się IV Ogólnopolska Konferencja Chemia-Biznes-Środowisko „ChemBiŚ’2022”. Jej celem jest integracja młodych naukowców oraz podkreślenie roli chemii, biznesu chemicznego i ochrony środowiska w życiu człowieka.

Czwarta edycja wydarzenia jest kon­tynuacją dwóch wcześniejszych, prowadzonych w trybie stacjonarnym i jednej w trybie online. Odbędzie się, po raz pierwszy, na Wydziale Chemii Uniwersytetu Gdańskiego (ul. Wita Stwosza 63). Celem spotkania łączącego trzy kierunki studiów prowadzone na tym wydziale jest integracja środowiska młodych naukowców, głównie studentów i dok­torantów oraz podkreślenie roli chemii, biznesu chemicznego i ochrony środowiska w życiu człowieka. Konferencja stanowi platformę wymiany opinii i dyskusji młodych naukowców z różnych uczelni. Prelegenci mogą przedstawić wyniki i osiągnięcia swoich prac badawczych oraz tematy popularnonaukowe w formie komunikatu ustnego lub w postaci prezentacji posterowej.

IV Ogólnopolska Konferencja Chemia-Biznes-Środowisko „ChemBiŚ’2022” odbędzie się w dniach 24–25 czerwca. Udział w niej jest bezpłatny. Rejestracja i wysyłanie abstraktów: do 31 maja.

Wydarzenie organizują trzy studenckie koła naukowe z Wydziału Chemii Uniwersytetu Gdańskiego: Koło Naukowe Biznesu Chemicznego, Koło Naukowe Ochrony Środowiska oraz Naukowe Koło Che­mików, a także Rada Samorządu Studentów Wydziału Chemii. Patronat medialny sprawuje „Forum Akademickie”.

Więcej informacji na stronie internetowej konferencji oraz na Facebooku.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)