Aktualności
Konferencje
29 Marca
Opublikowano: 2024-03-29

„ChemBiŚ” po raz szósty w Gdańsku

Na początku czerwca na Uniwersytecie Gdańskim odbędzie się VI Ogólnopolska Konferencja Chemia-Biznes-Środowisko „ChemBiŚ 2024”. Jej celem jest integracja młodych naukowców oraz podkreślenie roli chemii, biznesu chemicznego i ochrony środowiska w życiu człowieka.

Idea stworzenia konferencji narodziła się w 2018 roku ze współpracy kilku kół naukowych działających na Wydziale Chemii Uniwersytetu Gdańskiego: Naukowego Koła Chemików, Koła Naukowego Biznesu Chemicznego i Koła Naukowego Ochrony Środowiska oraz Rady Samorządu Studentów. Oprócz nich współorganizatorami są: Studenckie Koło Naukowe Zdrowia Środowiskowego i Epidemiologii z Wydziału Nauk o Zdrowiu Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego i Naukowe Koło Chemików Studentów Politechniki Gdańskiej.

Celem spotkania jest integracja środowiska młodych naukowców, głównie studentów i dok­torantów, oraz podkreślenie roli chemii, biznesu chemicznego i ochrony środowiska w życiu człowieka. Konferencja stanowi platformę wymiany opinii i dyskusji młodych naukowców z różnych uczelni.

Szósta edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 8–9 czerwca na Wydziale Chemii Uniwersytetu Gdańskiego. Prelegenci z całego kraju będą mogli przedstawiać swoje wyniki i osiągnięcia prac badawczych oraz tematy popularnonaukowe w formie komunikatu ustnego lub w postaci prezentacji posterowej. Rejestracja rozpocznie się 8 kwietnia. Więcej informacji na stronie internetowej konferencji oraz na FacebookuPatronat medialny sprawuje „Forum Akademickie”.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)