Aktualności
Konferencje
11 Marca
Źródło: UW
Opublikowano: 2021-03-11

Cyfrowa transformacja uczelni badawczej

Cyfrowa transformacja uczelni badawczej będzie tematem kolejnego wirtualnego seminarium organizowanego przez Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego. O doświadczeniach Uniwersytetu Kalifornijskiego opowie dr Valerie E. Polichar.

„Creating a Digital University: Planning for the Next Generation of Research Support” – to tytuł XVI spotkania poświęconego informatyce i naukom obliczeniowym w ramach cyklu Virtual ICM Seminars in Computer and Computational Science. W czwartek, 18 marca o godz. 16:00, gościem będzie dr Valerie E. Polichar z University of California w San Diego.

W 2009 roku Uniwersytet Kalifornijski opublikował Blueprint for a Digital University, szeroką wizję badań technologicznych, które wyznaczyły kierunek działań uczelni na kolejną dekadę. Doprowadziły one do powstania wielu usług kampusowych (cyber-infrastruktura), a także pierwszego na uniwersytecie zespołu badawczego zajmującego się usługami IT i selekcją danych badawczych. Pod koniec 2019 roku rozpoczął się proces odświeżenia strategii i uaktualnienia jej o zapotrzebowania nowych czasów. Opowie o nim podczas wykładu dr Valerie E. Polichar. Uczestnicy zapoznają się z podejściem, które można zastosować w dowolnej instytucji badawczej, chcącej wprowadzić w życie wizję Cyfrowego Uniwersytetu oraz opracować własną strategię zmian.

Valerie E. Polichar pełni funkcję starszego dyrektora ds. akademickich usług technologicznych i starszego specjalisty ds. technologii na Uniwersytecie Kalifornijskim w San Diego. Jest doktorem nauk humanistycznych w zakresie psychologii poznawczej. Posiada też doktorat z psychologii eksperymentalnej. W 2010 r. zaangażowała się w kampusowe wysiłki mające na celu zbudowanie zespołu zajmującego się cyber-infrastrukturą, równolegle pracując w grupie sieci danych, a jej zaangażowanie doprowadziło do funkcji lidera w Zespole Zintegrowanej Infrastruktury Cyfrowej, gdzie zajmuje się nowymi technologiami wspierającymi rozwój badań.

Wirtualne Seminarium z dr Valerie E. Polichar odbędzie się w czwartek 18 marca. Początek o godz. 16:00. Bezpłatna rejestracja: https://supercomputingfrontiers.eu/2021/seminars/.

Wirtualne Seminaria ICM są kontynuacją corocznej konferencji „Supercomputing Frontiers Europe”, której siódmą edycję zaplanowano w dniach 19–23 lipca. Od marca 2020 r. w wirtualnych spotkaniach ICM (SCFE20 + 15 seminariów) wzięło udział przeszło 2400 osób z niemal wszystkich stref czasowych, a stronę supercomputingfrontiers.eu z bibliotekami nagrań prelegentów odwiedziło ponad 15 tys. gości ze 122 krajów.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)