Aktualności
Konferencje
01 Czerwca
Opublikowano: 2020-06-01

Cyfryzacja uczelni i e-administracja

Cyfryzacji uczelni i e-administracji poświęcone będzie kolejne webinarium organizowane przez Fundację Rektorów Polskich wraz z PCG Academia, przy wsparciu  Instytutu Spraw Publicznych Uniwersytetu Jagiellońskiego i pod patronatem Przewodniczącego Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich.

Koronawirus dotyka szkoły wyższe w ich działalności dydaktycznej, naukowej i organizacyjnej. Władze rektorskie stają zatem przed koniecznością realizacji kluczowych procesów dla funkcjonowania uczelni w zupełnie nowych warunkach. Webinaria, których patronem medialnym jest „Forum Akademickie”, są doskonałą platformą wymiany doświadczeń i upowszechniania dobrych praktyk w gronie przedstawicieli uczelni (m.in. rektorów, prorektorów, kanclerzy, dziekanów, osób pełniących funkcje kierownicze), interpretacji obecnie obowiązujących przepisów prawnych czy formułowania wspólnego stanowiska w sprawie reguł systemowych, dotyczących działania uczelni oraz aspiracji i obaw członków jej wspólnoty.

Już w najbliższy czwartek, 4 czerwca o godz. 13:30, odbędzie się szóste webinarium, w trakcie którego zaproszeni eksperci będą dyskutować na temat cyfryzacji uczelni oraz e-administracji, a także wymieniać się doświadczeniami i przekazywać dobre praktyki. Spotkanie poprowadzą: prof. Jerzy Woźnicki i prof. Łukasz Sułkowski, a zaproszenie do udziału w wydarzeniu przyjęli:

  • dr hab. Regina Lenart, prof. UJ – Instytut Spraw Publicznych, Uniwersytet Jagielloński,
  • dr Andrzej Kurkiewicz – zastępca dyrektora w Departamencie Innowacji i Rozwoju, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego,
  • dr inż. Jarosław Protasiewicz – dyrektor Ośrodka Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy.

Webinarium zaplanowano na najbliższy czwartek 4 czerwca o godz. 13:30. Rejestracja za pomocą formularza na stronie: www.pcgacademiawebinaria.pl. Tam też znajdują się szczegóły dotyczące kolejnych webinariów.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)