Aktualności
Konferencje
04 Maja
Źródło: www.pixabay.com
Opublikowano: 2022-05-04

Dni Humanistyki Cyfrowej na KUL

W dniach 9–13 maja na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II odbędą się Dni Humanistyki Cyfrowej. To już piąta edycja tego cyklicznego wydarzenia. 

Pomysł na Dni Humanistyki Cyfrowej narodził się już w 2016 roku. Właśnie wtedy na KUL uruchomiono studia II stopnia na kierunku humanistyka cyfrowa. Inauguracyjna odsłona tego wydarzenia miała miejsce dwa lata później. W tym roku już po raz piąty studenci będą mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności, zdolności i pasji, jak również projektów dyplomowych, będących, oprócz pracy magisterskiej, drugim obligatoryjnym warunkiem ukończenia nauki. Ich tematyka jest różnorodna: od grafik, przez teksty literackie, aż po zdjęcia fotograficzne, filmy, memy czy pliki audio.

Tegoroczna edycja będzie miała charakter hybrydowy. Zacznie się już 9 maja, ale oficjalna inauguracja nastąpi dzień później o godzinie 12:00 w atrium Collegium Norwidianum. W ramach wydarzenia przygotowano m.in. wystawy, gry planszowe czy specjalnie zaprojektowaną grę miejską opartą na zastosowaniu technologii kodów QR. Ponadto zaplanowano dwa konkursy: na mem internetowy „Szkoła wczoraj, dziś, jutro” (adresowany do uczniów szkół ponadpodstawowych) i „Polscy wynalazcy” (dla wszystkich uczniów i studentów). Odbędą się też warsztaty tworzenia stron internetowych.

Organizatorem Dni Humanistyki Cyfrowej jest Koło Naukowe Humanistyki Cyfrowej KUL. Patronem medialnym jest „Forum Akademickie”. Więcej szczegółów na Facebooku.

MK

DNI HC PLAKAT 1 1

Dyskusja (0 komentarzy)