Aktualności
Konferencje
03 Lipca
Opublikowano: 2020-07-03

Doświadczanie pandemii COVID-19 w Polsce

Doświadczanie pandemii COVID-19 w Polsce – to tytuł Ogólnopolskiej e-Konferencji Naukowej, która odbędzie się 16 września. Organizatorem jest Wydział Psychologii i Kognitywistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Trwająca pandemia stanowi wyzwanie zarówno dla jednostek, jak i całych społeczności. Analizując wstępne wyniki badań, a także śledząc doniesienia medialne i indywidualne obserwacje wydaje się, że sposób przeżywania ograniczeń i izolacji społecznej jest bardzo zróżnicowany. Dla części Polaków to doświadczenie traumatyczne, inni akcentują brak znaczących zmian, kolejni relacjonują poprawę jakości życia. Podczas konferencji organizatorzy planują uczynić przedmiotem dyskusji dotychczasowe wyniki badań w tym obszarze. „Pozwoli to na kontynuację dyskursu, w którym analiza pandemii oraz jej skutków oparta będzie na rzetelnych, potwierdzonych empirycznie faktach, a nie wyłącznie na hipotezach czy też spekulacjach” – piszą w zapowiedzi wydarzenia.

Konferencja ma zasięg ogólnopolski. Adresowana jest do badaczy i specjalistów reprezentujących różne dyscypliny nauk społecznych i humanistycznych: psychologię, socjologię, pedagogikę, prawo, kulturoznawstwo, ekonomię i nauki medyczne. Udział w niej jest płatny (czynny –120 zł, bierny – 30 zł). Konferencja odbędzie się 16 września w formule zdalnego dostępu jako wideokonferencja, bazująca na rozwiązaniach MS Teams (środowisko Microsoft Office 365). Organizatorem jest Wydział Psychologii i Kognitywistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Więcej informacji na temat konferencji znajduje się na stronie: www.forum-covid19.home.amu.edu.pl.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)