Aktualności
Konferencje
10 Maja
Opublikowano: 2022-05-10

Drogi i bezdroża edukacji w okresie pandemii

Kolejna edycja Polsko-Ukraińskiego/Ukraińsko-Polskiego Forum Naukowego odbędzie się w dniach 11–13 maja w Lublinie. Przebiegnie pod hasłem „Drogi i bezdroża edukacji w okresie pandemii”.

To już dziesiąta odsłona wydarzenia organizowanego przez Instytut Pedagogiki UMCS we współpracy z Komitetem Nauk Pedagogicznych PAN, Narodową Akademią Pedagogicznych Nauk Ukrainy oraz Pedagogicznym Towarzystwem Naukowym „Polska – Ukraina”. Problematyka tegorocznego Forum będzie dotyczyła realizacji procesów edukacyjnych w szczególnych warunkach zdeterminowanych przez pandemię COVID-19, co pozwoli na pojawienie się jednej z pierwszych refleksji naukowych (w ujęciu międzynarodowym) wskazującej niezbędne rozwiązania systemowe i dydaktyczne dotyczące organizacji i prowadzenia procesów edukacyjnych w różnych okresach nasilenia pandemicznego.

Podczas dyskusji plenarnych polscy i ukraińscy reprezentanci nauk o wychowaniu poruszą zagadnienia związane m.in. z funkcjonowaniem szkół i uczelni w okresie lockdownu, problemami opieki nad dziećmi podczas zdalnej edukacji oraz możliwościami edukacji dorosłych w systemie online.

Goście z Ukrainy wezmą ponadto udział w spotkaniu z przedstawicielami władz miasta i Lubelszczyzny, zorganizowanym w Trybunale Koronnym, gdzie zapoznają się z dorobkiem społeczno-gospodarczym i kulturalnym miasta, powiatu i województwa. Dodatkowo w Teatrze im. J. Osterwy w Lublinie odbędzie się Koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego dedykowany „Bohaterom Ukrainy”, po którym nastąpi wręczenie wyróżnień polskim i ukraińskim pedagogom.

Uroczyste otwarcie IX Polsko-Ukraińskiego/Ukraińsko-Polskiego Forum Naukowego nastąpi w środę, 11 maja, o godz. 9:30 w Auli Instytutu Pedagogiki UMCS przy ul. Głębokiej 43. Poprzedzi je złożenie kwiatów pod pomnikiem Marii Curie-Skłodowskiej.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)