Aktualności
Konferencje
08 Września
Opublikowano: 2021-09-08

Dzień informacyjny programu COST

Webinarium poświęcone programowi COST organizują Biuro Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w Brukseli oraz Biuro Promocji Nauki PolSCA PAN w Brukseli. Spotkanie odbędzie się w piątek 17 września.

Europejski Program Współpracy w Dziedzinie Badań Naukowo-Technicznych  – COST (European Cooperation in Science and Technology) wspiera międzynarodową kooperację badaczy, inżynierów oraz uczonych w oparciu o promocję i rozpowszechnianie doskonałości naukowej w ramach tzw. Akcji COST. Celem spotkania informacyjnego organizowanego przez dwa brukselskie biura przedstawicielskie polskich instytucji jest dostarczenie najważniejszych informacji o możliwościach nawiązywania kontaktów w obszarze badań naukowych i technicznych, jakie oferuje COST.

Uczestnicy webinarium dowiedzą się, jak zaangażować się w akcję COST i jak przygotować wniosek. Przedstawiona zostanie także rola krajowego koordynatora COST. Część informacyjna obejmie również wystąpienia badaczy zaangażowanych w działania COST i ich dyskusję panelową oraz sesję pytań i odpowiedzi.

Spotkanie otworzy dyrektor COST dr Ronald de Bruin, który zaprezentuje podstawowe fakty na temat programu, natomiast eksperci z Biura COST omówią szczegółowe informacje na temat udziału w Akcjach COST i sposobu składania wniosku, także w zakresie aktualnego konkursu (najbliższy termin składania wniosków konkursowych w programie COST upływa 29 października; pełne informacje na temat trwającego naboru znajdują się tutaj). Ta część spotkania będzie prowadzona w języku angielskim.

W drugiej części (prowadzonej w języku polskim) swoje doświadczenia w zakresie przygotowania i udziału w Akcjach COST przybliżą:

  • prof. Danuta Kruk – Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
  • dr Tomasz Bochenek – Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
  • dr Piotr Wciślik – Instytut Badań Literackich PAN w Warszawie

Webinarium poświęcone programowi COST odbędzie się w piątek, 17 września, w godzinach 9:30 – 12:00. Osoby zainteresowane udziałem powinny się zarejestrować poprzez formularz: https://ncbr.clickmeeting.com/cost-online-info…/register.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)