Aktualności
Konferencje
26 Września
Opublikowano: 2019-09-26

Dzień z Horyzontem 2020

Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych Unii Europejskiej we współpracy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego organizuje Dzień z Horyzontem 2020. Wydarzenie odbędzie się 8 października w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej.

Jesienna edycja Dnia z Horyzontem 2020 będzie poświęcona głównie filarom: „Wyzwania społeczne” oraz „Wiodąca pozycja w przemyśle”. Spotkanie jest okazją do zapoznania się z wybranymi przykładami polskich projektów realizowanych w ramach programu Horyzont 2020 oraz możliwościami aplikowania w ostatnich konkursach w latach 2019–2020, m.in. o granty Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC). Przypominamy, że zgodnie z nowymi zasadami dotyczącymi ewaluacji jednostek naukowych punkty za udział w projektach realizowanych w ramach Programów Ramowych UE liczy się podwójnie, a w przypadku grantów ERC poczwórnie.

O historii sukcesów i dlaczego warto wziąć udział w konkursach H2020 opowiadać będą m.in. prof. dr hab. inż. Jarosław Bosy z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, Piotr Dymarski z Mostostalu, Adam Piotrowski z Vigo System, Mateusz Gaczyński z MNiSW oraz Krzysztof Nalepa z Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.

W programie zaplanowano 14 krótkich równoległych sesji tematycznych prowadzonych przez ekspertów KPK nt. wybranych działań w programie Horyzont 2020 i szczegółowych zasad aplikowania w otwartych konkursach. Wśród tematów m.in.:

  • Nanotechnologie, zaawansowane materiały i systemy produkcji i przetwarzania, biotechnologia;
  • Działania Marii Skłodowskiej-Curie;
  • Nauka z udziałem społeczeństwa i dla społeczeństwa;
  • Europa w zmieniającym się świecie;
  • Bezpieczeństwo żywnościowe;
  • Technologie Informacyjne i Komunikacyjne.

Osoby i zespoły mające pomysł na projekt oraz przygotowujące wnioski będą mogły skorzystać z indywidualnych konsultacji z ekspertami KPK PB UE. Rejestracja na indywidualne konsultacje odbywa się za pomogą dodatkowego formularza zgłoszeniowego. Szczegóły: www.kpk.gov.pl.

MK

Program Dnia z Horyzontem 2020

Dyskusja (0 komentarzy)