Aktualności
Konferencje
08 Lutego
Opublikowano: 2024-02-08

Epigenetyka – where science meets business

Dynamiczny rozwój badań epigenetycznych doprowadził do etapu komercjalizacji, co stwarza dla rynku kapitałowego nowe możliwości inwestycyjne. Co to oznacza dla interesariuszy badań klinicznych i inwestorów? Odpowiedzi poszukają uczestnicy konferencji „Epigenetyka – where science meets business”, która odbędzie się 12 marca w Akademii Leona Koźmińskiego i online.

Genetyka nie zawsze zna odpowiedzi na pytania o powstawanie większości chorób – szczególnie cywilizacyjnych. Epigenetyka udziela ich od ponad 40 lat. Dynamiczny rozwój badań epigenetycznych doprowadził do etapu komercjalizacji, co stwarza dla rynku kapitałowego nowe możliwości inwestycyjne. Jakie możliwości w tym zakresie niesie rynek badań epigenetycznych?

Badania epigenetyczne doprowadziły do opracowania testu z prostej próbki krwi, który jest w stanie wykryć nowotwory we wczesnym stadium, co zasadniczo zwiększa szanse wyleczenia, a jednocześnie radykalnie obniża koszty leczenia pacjentów onkologicznych. Takie testy są w stanie zrewolucjonizować leczenie nowotworów. Amerykański start-up z podtypem jednego z takich testów został przejęty za ponad 7 miliardów dolarów! Komercjalizacja innowacji doprowadza do powstawania na całym świecie klinik „logevity” zajmujących się zapobieganiem i leczeniem chorób wieku średniego oraz starczego. Kliniki te wykorzystują właśnie wyniki badań epigenetycznych by nie tyko diagnozować zaawansowanie chorób cywilizacyjnych i chorób wieku starczego w starzejących się społeczeństwach, ale przede wszystkim, by im zapobiegać.

Organizowana w Akademii Leona Koźmińskiego konferencja „Epigenetyka – where science meets business” będzie okazją do wymiany wiedzy, a także praktycznych doświadczeń w zakresie wprowadzania na rynek produktów diagnostycznych oraz finansowania start-upów opartych na innowacji w tej dziedzinie badań.

Wydarzenie adresowane jest zarówno do interesariuszy badań klinicznych w dziedzinie diagnostyki medycznej (przedstawicieli środowisk medycznych i naukowych, organizacji pacjentów, pracowników administracji publicznej, przedstawicieli firm farmaceutycznych, biotechnologicznych i CRO, studentów kierunków medycznych i specjalności biomedycznych), jak i przedstawicieli Venture Capital, Business Angels i inwestorów instytucjonalnych, zainteresowanych możliwością w dynamicznie rozwijającym się rynku innowacji epigenetycznych.

Konferencja odbędzie się 12 marca w formule hybrydowej: stacjonarnie w siedzibie Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie oraz online dla wszystkich, którzy nie będą w stanie pojawić się osobiście. Szczegółowy program oraz rejestracja na stronie internetowej wydarzenia.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)