Aktualności
Konferencje
28 Czerwca
Źródło: www.us.edu.pl
Opublikowano: 2022-06-28

EuroScience Open Forum 2022

W ramach EuroScience Open Forum 2022, którego tegorocznym gospodarzem jest holenderska Lejda, w połowie lipca w Katowicach odbędzie się konferencja towarzysząca ESOF. Jej organizacja wiąże się z przyznaniem stolicy Górnego Śląska prestiżowego tytułu Europejskiego Miasta Nauki 2024.

EuroScience Open Forum to odbywające się co dwa lata wydarzenie, którego celem jest integracja społeczności naukowców w ramach interdyscyplinarnej debaty na temat kultury naukowej, badań i innowacji dla społeczeństwa i ze społeczeństwem. Od pierwszej edycji, w 2004 roku, ESOF jest największą tego typu konferencją w Europie i przyciąga do miast pełniących rolę gospodarzy naukowców, polityków, biznesmenów i przedstawicieli mediów z całego świata.

Organizatorem konferencji jest EuroScience (European Association for the Advancement of Science and Technology – Europejskie Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Nauki i Technologii), które zrzesza ponad 4,5 tys. czołowych myślicieli, innowatorów, dziennikarzy, przedstawicieli edukacji z ponad 90 krajów. Każda konferencja ma na celu dostarczenie stymulujących treści oraz wspieranie ożywionej wymiany pomysłów poprzez debatę i inne interakcje. Podczas spotkania uczestnicy będą mieli okazję rozmawiać na temat zrównoważonego środowiska, zrównoważonej kariery akademickiej, wolności i odpowiedzialności nauki, tożsamości kulturowej i przemian społecznych, edukacji dla przedsiębiorczości, przestrzeni nauki czy zdrowego społeczeństwa.

Organizacja ESOF Katowice Regional Site przy ESOF Leiden wiąże się z przyznaniem Katowicom prestiżowego tytułu Europejskiego Miasta Nauki 2024. Stolica Górnego Śląska jest pierwszym miastem Europy Środkowo-Wschodniej z tytułem EMN. Uwieńczone sukcesem starania są efektem wspólnego wysiłku Miasta Katowice oraz środowiska akademickiego.

Organizatorem konferencji jest konsorcjum uczelni „Katowice – Miasto Nauki” wraz z EuroScience oraz Miastem Katowice. W skład konsorcjum uczelni wchodzą: Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach, Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach, Politechnika Śląska, Śląski Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach i Uniwersytet Śląski w Katowicach.

Więcej szczegółów, w tym program katowickiego wydarzenia, na stronie internetowej Uniwersytetu Śląskiego.

MK

 

 

Dyskusja (0 komentarzy)