Aktualności
Konferencje
09 Października
Opublikowano: 2020-10-09

Forum Inżynierów Przyszłości coraz bliżej

O przyszłości inżynierów w Polsce i wyzwaniach współczesnego rynku pracy rozmawiać będą uczestnicy Forum Inżynierów Przyszłości. Wydarzenie organizowane w formule hybrydowej odbędzie się w dniach 23–24.

Forum Inżynierów Przyszłości to konferencja poruszająca temat przyszłości zawodów oraz szeroko rozumianych kompetencji człowieka przyszłości. Skierowana jest głównie do studentów kierunków technicznych, młodych absolwentów, przedstawicieli uczelni, organizacji technicznych oraz przedsiębiorców, którzy są gotowi na dyskusję o możliwościach i przyszłości inżynierów w Polsce. Podczas pierwszej edycji wydarzenia biorący w nim udział spróbują odpowiedzieć na pytanie: jakich inżynierów będziemy potrzebować za 5, 10, 15 lat na rynku pracy? Planowane są wystąpienia, warsztaty, panele dyskusyjne oraz szkolenia w takich obszarach, jak: przemysł 4.0, przedsiębiorczość, działalność studencka i społeczna, rozwój osobisty. Nie zabraknie ekspertów, którzy podzielą się swoją cenną wiedzą i doświadczeniem. „Chcesz mieć wpływ na przyszłość inżynierów, masz pomysł, jakich specjalistów będziemy potrzebować i jak dobrze ich kształcić? Koniecznie zarezerwuj sobie czas 23 i 24 października 2020. Porozmawiamy o zmianach, które będzie można wprowadzić, żeby za kilka lat absolwenci szkół wyższych pasowali do potrzeb zmieniającego się rynku pracy” – zachęcają organizatorzy.

Ze względu na bezpieczeństwo uczestników, wydarzenie odbędzie się w formie hybrydowej:

  • 23 października wystąpienia zaproszonych gości będą miały miejsce w Domu Technika NOT we Wrocławiu przy ul. Piłsudskiego 74;
  • 24 października szkolenia odbędą się w formie zdalnej.

Całe wydarzenie będzie nagrywane oraz transmitowane do sieci, a osoby uczestniczące online będą miały możliwość zadawania pytań i aktywnego brania udziału w spotkaniu. Więcej informacji oraz szczegółowy harmonogram wydarzenia na stronie: https://fip.not.pl/program/  oraz na profilu FB: https://www.facebook.com/fip.not/

Organizatorem Forum Inżynierów Przyszłości jest Komisja ds. Młodej Kadry Technicznej Wrocławskiej Rady Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT. Patronat medialny nad konferencją objęło „Forum Akademickie”.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)