Aktualności
Konferencje
10 Listopada
Opublikowano: 2021-11-10

Horyzont Innowacji już 25 listopada

W czwartek 25 listopada w Warszawie odbędzie się konferencja Horyzont Innowacji – najważniejsze w tym roku wydarzenie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju organizowane w przededniu nowej perspektywy finansowej UE. 

Na rozwój jakich innowacji jako kraj powinniśmy w tym szczególnym momencie globalnych wyzwań postawić, by realizować istotne dla państwa strategiczne projekty? Jakie technologie przyszłości rozwijać, by zwiększać konkurencyjność naszej gospodarki w perspektywie następnych lat? Jak wspierać przedsiębiorczość i innowacyjność społeczeństwa, by wykorzystać polski potencjał badawczo-rozwojowy? Jak wzmocnić międzynarodową współpracę naukowców, przedsiębiorców, innowatorów, by w pełni korzystać z najnowszej wiedzy i dostępnej technologii? Między innymi te kwestie poruszone będą podczas Konferencji Narodowego Centrum Badań i Rozwoju: Horyzont Innowacji. Wydarzenie adresowane jest do przedstawicieli świata nauki, przemysłu, biznesu, administracji centralnej oraz sektora innowacji.

Jesteśmy dziś w szczególnym momencie historii rozwoju społeczno-gospodarczego. Wiemy, że tradycyjne motory napędzające gospodarkę już nie wystarczają. Rozwój wymaga poszukiwania nowych rozwiązań technologicznych, ale też organizacyjnych. To w innowacjach powstających w dialogu nauki i biznesu poszukuje się dziś odpowiedzi na przeciwdziałanie zmianom klimatycznym czy skutkom pandemii. Właśnie tworzeniu innowacji odpowiadających na wyzwania teraźniejszości i przyszłości poświęcona jest konferencja Horyzont Innowacji – zapowiada dr inż. Wojciech Kamieniecki, dyrektor NCBR.

Konferencja NCBR to platforma wymiany idei, wiedzy i dobrych praktyk z obszaru tworzenia i wdrażania innowacji. To też miejsce do dyskusji o zwiększeniu polskiego udziału w europejskim programie Horyzont Europa oraz namysłu nad projektowaniem narzędzi wspierających innowacyjność w przededniu rozpoczęcia się nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej, programów: Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki i Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego.

Wśród prelegentów są m.in. Olga Malinkiewicz, Chief Technology Officer w Saule Technologies; Natalia Hatalska, założycielka infuture.institute; dr Piotr Dardziński, prezes Sieci Badawcze Łukasiewicz; dr Maria Kurańska z Politechniki Krakowskiej; prof. Magdalena Król z SGGW Warszawa.

Konferencja Horyzont Innowacji odbędzie się 25 listopada w Crowne Plaza Warsaw. Przewidziano również transmisję online. Wkrótce ruszy rejestracja na to wydarzenie. Szczegóły, program i sylwetki prelegentów na stronie internetowej Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

MK

 

Dyskusja (0 komentarzy)