Aktualności
Konferencje
02 Marca
Źródło: www.pixabay.com
Opublikowano: 2021-03-02

III Białostockie Forum Kognitywistyczne

Nieświadome procesy poznawcze, jakie zachodzą m.in. podczas snu, w stanach zaburzonej świadomości czy podczas komunikowania się z innymi, będą tematem III Białostockiego Forum Kognitywistycznego, które odbędzie się w dniach 5–6 marca. Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych.

Dwudniowe spotkanie rozpocznie się w piątek 5 marca o godzinie 10:00. Tego dnia wykłady wygłoszą zaproszeni goście. Prof. dr hab. Napoleon Waszkiewicz z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku będzie mówił o majaczeniu poznawczym. Psycholog dr Piotr Markiewicz z Uniwersytetu Warminsko-Mazurskiego w Olsztynie w swojej prelekcji skupi się na zagadnieniu utajonych procesów poznawczych, jakie mają miejsce podczas snu. Świadomość reguł komunikacji językowej i nieświadome przetwarzanie językowe to temat wykładu dr. hab. Macieja Witka z Uniwersytetu Szczecińskiego. Dr hab. Piotr Przybysz z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu spróbuje odpowiedzieć na pytanie, czy sztuczna inteligencja na zawsze pozostanie nieświadoma. O histerii w kontekście nowych badań nad nieświadomymi procesami poznawczymi będzie mówiła dr Mira Marcinów z Ośrodka Myśli Psychoanalitycznej Instytutu Filozofii i Socjologii PAN. Natomiast dr Magdalena Reuter z Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie) zajmie się wywiadem fenomenologicznym w badaniach kognitywistycznych.

Drugiego dnia Forum, w sobotę 6 marca, zaplanowana jest sesja studencko-doktorancka. Początek również o godz. 10:00.

W wykładach i dyskusji mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani – odbędą się one online, na platformie Blacboard Collaborate. Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej: https://kognitywistyka.uwb.edu.pl/ .

Organizatorami III Białostockiego Forum Kognitywistycznego są Instytut Filozofii Uniwersytetu w Białymstoku oraz Koło Naukowe Kognitywistów Uniwersytetu w Białymstoku.

źródło: UwB

III BFK plakat

 

 

 

Dyskusja (0 komentarzy)