Aktualności
Konferencje
10 Lutego
Opublikowano: 2020-02-10

III Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa „Tech/Spo’20”

W dniach 15–16 września w Krakowie odbędzie się III Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa „Tech/Spo’20” organizowana przez Wydział Humanistyczny Akademii Górniczo-Hutniczej.

„Tech/Spo” to forum spotkań i dyskusji nad najważniejszymi technologicznymi i społecznymi aspektami współczesności. „Zakładamy, że złożoność i dynamika świata jest fascynującym wyzwaniem poznawczym, które wymaga nieszablonowych analiz i spojrzenia z wielu perspektyw. Zapraszamy do formułowania śmiałych i dobrze osadzonych w najnowszych badaniach diagnoz, rekomendacji i idei” – piszą organizatorzy w zapowiedzi wydarzenia. Celem konferencji jest kontynuacja dyskusji o technologicznie stymulowanych przemianach społecznych i kulturowych, które zostały zapoczątkowane w 2016 i 2018 roku podczas dwóch pierwszych edycji konferencji.

W 2016 roku do Krakowa przyjechali przedstawiciele ponad 40 ośrodków akademickich z całej Polski. Zaprezentowano ponad 120 wystąpień w 26 sesjach referatowych. W sesji plenarnej oraz dwóch panelach dyskusyjnych udział wzięli znani i cenieni naukowcy oraz reprezentanci innowacyjnych przedsiębiorstw. Dwa lata później odbyło się ponad 70 wystąpień naukowców, badaczy, praktyków, ludzi biznesu i aktywistów z całej Polski (m.in. Krakowa, Warszawy, Łodzi, Torunia, Poznania), w tym 4 wystąpienia plenarne, 2 panele dyskusyjne oraz 6 warsztatów praktycznych.

We wrześniu już po raz trzeci przyjadą do Krakowa badacze oraz praktycy z różnych dyscyplin, by podjąć rozważania nad zjawiskami, które mają swój początek w XXI wieku i powstały na styku nowoczesnych technologii (również cyfrowych) oraz działalności społeczno-kulturowej człowieka. Podczas „Tech/Spo” dojdzie do naukowej debaty wokół najbardziej aktualnych fenomenów, będą podjęte próby diagnozy obecnej sytuacji, a w efekcie zebrane zostaną rekomendacje formułowane z myślą o przyszłości.

Konferencja „Tech/Spo” odbędzie się w dniach 15–16 września. Trwa rejestracja na wydarzenie. Konferencję organizuje Wydział Humanistyczny AGH. Patronat objęło Polskie Towarzystwo Socjologiczne oraz Polskie Towarzystwo Kulturoznawcze. Patronat medialny sprawuje „Forum Akademickie”. Więcej szczegółów na stronie: http://techspo.agh.edu.pl/.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)