Aktualności
Konferencje
19 Października
Opublikowano: 2018-10-19

IKONA 2018

W dniach 16–18 listopada w Warszawie, w budynkach stołecznych uczelni: UW i ASP, odbędzie się drugi Interdyscyplinarny Kongres Akademickiego Ruchu Naukowego IKONA 2018. Wydarzenie adresowane jest do studentów i doktorantów realizujących projekty naukowe oraz do ich opiekunów naukowych.

Uczestnicy wezmą udział w szkoleniach, panelach dyskusyjnych i prezentacji najważniejszych osiągnięć ruchu naukowego z minionego roku. Motyw przewodni tej edycji to” Nowe wyzwania”. W trakcie Kongresu odbędzie się dyskusja o przyszłości studenckiego ruchu naukowego z udziałem wicepremiera i ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina. Pierwszego dnia zaplanowano także panel “Wsparcie publiczne dla mobilności akademickiej”, którego moderatorem będzie Łukasz Wojdyga, dyrektor Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej.

Sobota upłynie pod znakiem szkoleń i warsztatów, które wzorem ubiegłego roku podzielono na trzy ścieżki tematyczne: finansowanie projektów naukowych, zarządzanie projektami naukowymi, prezentowanie wyników działalności naukowej. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w sesjach referatowych.

Na niedzielę zaplanowano Galę Środowiska Akademickiego z udziałem wiceministra nauki i szkolnictwa wyższego Piotra Müllera. Podczas niej zostaną ogłoszone wyniki konkursu StRuNa. Poznamy wówczas zwycięzców w sześciu kategoriach: Projekt Roku, Koło Naukowe Roku, Debiut Roku, Wyprawa Roku, Konferencja Roku, Opiekun Naukowy Roku.

Po kongresie ukaże się publikacja „StRuNa. Rocznik ruchu naukowego”. Szczegółowy program wydarzenia znajduje się na stronie https://www.ikona.edu.pl.

MK

 

Dyskusja (0 komentarzy)