Aktualności
Konferencje
06 Czerwca
Opublikowano: 2022-06-06

Innovatorium Łukasiewicza już w ten czwartek

W czwartek, 9 czerwca, w Poznaniu odbędzie się Innovatorium Łukasiewicza – największe wydarzenie B+R w Polsce organizowane przez Sieć Badawczą Łukasiewicz. W programie 33 panele i sesje matchmakingowe. Jednej z nich patronuje „Forum Akademickie”.

Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest Horyzont Europa. W ramach nowego programu na rzecz badań i rozwoju Komisja Europejska przeznaczyła dla przedsiębiorców i naukowców aż 95 mld euro. Z tą kwotą Horyzont Europa staje się największym programem wspierającym B+R na świecie.

Na Innovatorium chcemy tworzyć naukowo-biznesowe zespoły zdolne sięgnąć po wielomilionowe projekty finansowane z tego programu. Nasi eksperci wiedzą jak skutecznie pozyskać takie środki – zachęca do uczestnictwa w wydarzeniu Piotr Dardziński, prezes Sieci Badawczej Łukasiewicz.

W imprezie weźmie udział ponad 500 przedsiębiorców zainteresowanych współpracą z nauką. Wraz z 750 ekspertami Łukasiewicza i przedstawicielami 15 największych polskich uczelni oraz zagranicznych ośrodków badawczych spotkają się, by budować zespoły i konsorcja projektowe zdolne sięgnąć po wielomilionowe finansowanie. W programie wydarzenia zaplanowano 33 panele i sesje matchmakingowe dotyczące m.in. transformacji cyfrowej, inteligentnej mobilności, zrównoważonej gospodarki i energii oraz zdrowia.

Jako Łukasiewicz łączymy naukę z biznesem. Tematyczne sesje matchmakingowe to świetna okazja do budowania konsorcjów, które wspólnie zrealizują najwyższej jakości projekty badawczo-rozwojowe – zapewnia Piotr Dardziński.

Jedna z sesji poświęcona będzie doktoratom wdrożeniowym. W dyskusji, którą poprowadzi Piotr Kieraciński, red. naczelny „Forum Akademickiego”, zastanowimy się z zaproszonymi gośćmi, czy taki doktorat należy traktować jako wydatek, czy bardziej inwestycję dla firmy, po co firmie pracownik z wiedzą i doświadczeniem wynikającym z wdrożonego rozwiązania oraz czy dzięki doktoratom wdrożeniowym nauka ma szansę stać się bardziej praktyczną. W panelu udział wezmą: Piotr Dardziński (Centrum Łukasiewicz), Adam Piotrowski (Vigo System SA), prof. Adam Woźniak (Politechnika Warszawska), Tymon Warski (Łukasiewicz – Instytut Metali Nieżelaznych), Michał Grabia (Łukasiewicz – Poznański Instytut Technologiczny).

Innovatorium Łukasiewicza odbędzie się 9 czerwca w Poznań Congress Center w godz. 10:00–21:00. Formularz rejestracyjny i szczegółowy program znajdują się na stronie: https://lukasiewicz.gov.pl/innovatorium. Patronat Honorowy nad wydarzeniem sprawuje prezydent Andrzej Duda.

MK

 

Dyskusja (0 komentarzy)