Aktualności
Konferencje
07 Sierpnia
Opublikowano: 2018-08-07

INTER NANO POLAND 2018

W dniach 12–13 września w Hotelu Novotel w Katowicach odbędzie się trzecia edycja InterNanoPoland – największej w Polsce konferencji naukowo-biznesowej poświęconej wyłącznie nanotechnologii. To międzynarodowe forum dla naukowców, przedsiębiorców oraz instytucji z otoczenia biznesu, którzy kształtują przyszłość krajowego i światowego sektora nanotechnologii.

Swoją obecność potwierdziło już wielu znamienitych przedstawicieli nauki i przemysłu. W trakcie konferencji zaprezentowane zostaną najnowsze naukowe i przemysłowe osiągnięcia w dziedzinie nanotechnologii i zaawansowanych materiałów. Organizatorzy postanowili w trzeciej edycji skupić się na tematyce zastosowania nauki w przemyśle, funkcjonalizacji materiałów i ich użyteczności w medycynie, nowości w dziedzinach prawno-etycznych, najnowszej aparatury badawczej oraz możliwości rozwoju projektów badawczo-rozwojowych.

Program InterNanoPoland 2018 przewiduje sesje naukowo-biznesowe, a także sesje poświęcone finansowaniu projektów oraz badań naukowych:

  • Nanotechnologia – Business to Science
  • Materiały 2D w przemyśle
  • Fabrykacja, wytwarzanie, zaawansowane przetwarzanie materiałów
  • Nanotechnologia w medycynie
  • Prawo i legislacja
  • Sesja plakatowa: Badania i technologie dla rozwoju przemysłu nanotechnologicznego

Oficjalnym językiem konferencji jest angielski.  W czasie trwania konferencji odbędzie się też po raz drugi jedyny w Polsce dedykowany nanotechnologii konkurs startupowy – Nano Startup Challenge.

Głównymi organizatorami wydarzenia są Fundacja Wspierania Nanonauk i Nanotechnologii NANONET oraz Śląski Klaster Nano, których misją jest stworzenie platformy współpracy przedsiębiorców, instytucji naukowych, administracji publicznej i organizacji wsparcia biznesu na rzecz zwiększenia znaczenia nanotechnologii w kształtowaniu przyszłego wymiaru gospodarczego innowacyjnego na Śląsku i w Polsce. Konferencja InterNanoPoland 2018 objęta patronatem Rektora Uniwersytetu Śląskiego.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)