Aktualności
Konferencje
18 Maja
Źródło: www.pwr.edu.pl
Opublikowano: 2021-05-18

Interdyscyplinarne Seminarium Naukowe z prof. Josephem Weilerem

Światowej sławy prawnik prof. Joseph Weiler będzie gościem kolejnego Interdyscyplinarnego Seminarium Naukowego na Politechnice Wrocławskiej. W środę, 26 maja, wygłosi wykład o swojej pozazawodowej pasji – pszczelarstwie.

Interdyscyplinarne Seminarium Naukowe powstało w 2017 toku. Jest to cykl wykładów skierowanych do szerokiego grona odbiorców: studentów, doktorantów, pracowników naukowych i wszystkich zainteresowanych pogłębianiem wiedzy. Wśród ekspertów, którzy byli już gośćmi ISN, są m.in. prof. Anthony Guiseppi-Elie, który opowiadał o bioinżynierii w medycynie; laureat Nagrody Nobla z fizyki – prof. Klaus von Klitzing; prof. Hermann Maurer – światowej sławy specjalista z zakresu informatyki; architekt Zeev Baran, który jest Honorowym Konsulem Generalnym RP w Jerozolimie, a także prezes Fundacji na rzecz Nauki Polskiej prof. Maciej Żylicz.

Po dłuższej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa organizatorzy postanowili wznowić cykl spotkań w ramach Interdyscyplinarnego Seminarium Naukowego. Jako pierwszy wystąpi prof. Joseph Weiler, światowej sławy prawnik, wykładowca na Uniwersytecie Nowojorskim oraz w Centrum Studiów Europejskich (Center for European Studies) na Uniwersytecie Harvarda. Był również rektorem Europejskiego Instytutu Uniwersyteckiego (European University Institute) we Florencji. Jest redaktorem naczelnym czasopism: „European Journal of International Law” (EJIL) oraz „International Journal of Constitutional Law” (ICON).

Jego książki tłumaczone są na wiele języków, jak choćby „The Constitution of Europe – Do the New Clothes have an Emperor” (Cambridge, 1998). W Polsce ukazała się „Chrześcijańska Europa: Konstytucyjny imperializm czy wielokulturowość?” (W drodze, Poznań 2003). Profesor Weiler napisał także po niemiecku powieść „Der Fall Steinmann”, która ukazała się w 1998 roku. Obecnie przygotowuje publikację „Reconsidering the Trial of Jesus – A Reading for our Times”. Opracowuje także książkę kucharską poświęconą kuchni koszernej – „Kosher, But Really Good”.

Specjalizuje się w dziedzinie prawa konstytucyjnego i unijnego. Zajmuje się związkami prawa i religii, jest autorem wielu prac z dziedziny prawa międzynarodowego, a także pasjonatem pszczelarstwa. I właśnie jego pasji poświęcony będzie wykład zatytułowany „The secret life of bees”.

Spotkanie rozpocznie się 26 maja o godzinie 17:00. Odbędzie się w formie online. Link do transmisji: prof. Joseph Weiler – The Secret Life of Bees – YouTube. Po 26 maja będzie dostępny na YouTube z polskimi napisami.

MK

 

Dyskusja (0 komentarzy)