Aktualności
Konferencje
28 Listopada
Źródło: www.pwr.edu.pl
Opublikowano: 2019-11-28

Interdyscyplinarne Seminarium Naukowe z prof. Marcinem Drągiem

Prof. Marcin Drąg z Wydziału Chemicznego Politechniki Wrocławskiej, laureat Nagrody Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, będzie gościem ostatniego w tym roku spotkania w ramach Interdyscyplinarnego Seminarium Naukowego PWr. 

Interdyscyplinarne Seminarium Naukowe powstało w 2017 toku. Jest to cykl wykładów skierowanych do szerokiego grona odbiorców: studentów, doktorantów, pracowników naukowych i wszystkich zainteresowanych pogłębianiem wiedzy z zakresu nauk ścisłych. Na Politechnice Wrocławskiej regularnie goszczą eksperci z różnych dziedzin, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą i wynikami badań.

Ostatni w tym roku prelegent – prof. Marcin Drąg – specjalizuje się w chemii biologicznej i medycznej. Jest pracownikiem Zakładu Chemii Bioorganicznej Politechniki Wrocławskiej. Zrealizował wiele grantów badawczych, m.in. z budżetu Narodowego Centrum Nauki oraz polskich i zagranicznych uczelni, instytucji i organizacji, finansujących zaawansowane technologie naukowe. Wrocławski chemik pracował na uczelniach we Włoszech, Austrii, Francji i w Stanach Zjednoczonych. Jest związany z prestiżowym Sanford Burnham Prebys Medical Discovery Institute w Kalifornii. W pracy naukowej zajmuje się badaniem enzymów proteolitycznych (proteaz), które odpowiadają za rozwój większości chorób cywilizacyjnych. Na swoim koncie ma już dziewięć patentów i blisko 110 prac naukowych opublikowanych w najwyższej klasy czasopismach (ponad 2 tys. cytowań, wskaźnik Hirscha=28).

Na Politechnice Wrocławskiej prof. Marcin Drąg wygłosi wykład pt. „Naukowy fishing w diagnostyce chorób cywilizacyjnych”. Spotkanie odbędzie się 10 grudnia w Centrum Kongresowym PWr (bud. D-20, ul. Janiszewskiego 8), początek o godzinie 14:00. Wykład jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja za pośrednictwem serwisu evenea.pl.

MK, źródło: PWr

Dyskusja (0 komentarzy)