Aktualności
Konferencje
05 Listopada
Opublikowano: 2019-11-05

Interdyscyplinjarny Kongres Akademickiego Ruchu Naukowego IKONA 2019

W piątek 15 listopada w Warszawie rozpoczyna się doroczny kongres liderów ruchu naukowego IKONA. Trzydniowe wydarzenie odbywać się będzie w budynkach Akademii Sztuk Pięknych i Uniwersytetu Warszawskiego. 

W tym roku najważniejszymi tematami podejmowanymi podczas IKONY są: źródła pozyskiwania funduszy na działalność kół naukowych, budowanie rozpoznawalności koła naukowego w internecie oraz nagrywanie filmów o działalności kół naukowych. W trakcie kongresu przewidziano m.in.: oficjalną inaugurację telewizji adresowanej do kół naukowych oraz szkolenia z zakresu pozyskiwania sponsorów, budowania marki organizacji, pracy z kamerą, efektywnego wykorzystywania mediów społecznościowych, wystąpień publicznych i wiele innych. Przedstawiciele Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej udzielą informacji o środkach publicznych i niepublicznych przeznaczonych na wsparcie wyróżniających się studentów i doktorantów.

Prowadzącymi warsztaty i spotkania będą m.in. prof. Jerzy Bralczyk (językoznawca, autor kilkunastu książek o języku polskim), dr Tomasz Rożek (twórca programu „Sonda2” i kanału „Nauka. To lubię”), Karol Wójcicki (popularyzator astronomii i organizator wypraw) i Kamil Wyszkowski (dyrektor generalny UN Global Compact w Polsce) oraz twórcy skutecznych kampanii społecznych i reklamowych.

Podczas kongresu ogłoszone zostaną również wyniki IX edycji Konkursu StRuNa 2019 na najlepsze projekty naukowe i działania studentów i doktorantów.

Szczegółowy program kongresu i rezerwacja miejsc: ikona.edu.pl.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)