Aktualności
Konferencje
07 Lipca
Opublikowano: 2020-07-07

Inżynier Przyszłości: Influencer i Lider

Inżynier Przyszłości: Influencer i Lider – to tytuł webinarium organizowanego w ramach Forum Inżynierów Przyszłości. Spotkanie odbędzie się 14 lipca o godz. 17:00.

Forum Inżynierów Przyszłości to skierowana do studentów konferencja poruszająca temat przyszłości zawodów oraz szeroko rozumianych kompetencji człowieka przyszłości. Planowane są wystąpienia, panele dyskusyjne oraz szkolenia w takich obszarach, jak: przemysł 4.0, przedsiębiorczość, działalność studencka i społeczna, rozwój osobisty. Wydarzenie odbędzie się w październiku we Wrocławiu.

Poprzedzi je seria webinarów. Najbliższe, zatytułowane „Inżynier Przyszłości: Influencer i Lider”, poprowadzi Daria Tataj, ekspert w dziedzinie innowacji i myślenia sieciowego, twórczyni metodologii Network Thinking, a także założycielka firmy Tataj Innovation. Odegrała kluczową rolę w tworzeniu EIT – Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii. Pełniła rolę Digital Leader’17 Światowego Forum Ekonomicznego, a w 2019 roku była nominowana do rankingu TOP 100 Kobiet Liderek w Hiszpanii. Rozwiązania Network Thinking komercjalizowane przez Tataj Innovation Studio w Barcelonie inspirują i uczą przedsiębiorców, jak rozwijać innowacyjny biznes poprzez budowę sieci.

Network Thinking to metodologia łącząca proces innowacji z networkingiem. Myślenie sieciowe, czyli Network Thinking, to kluczowa kompetencja dla budowy strategicznej sieci kontaktów, budowy międzynarodowych partnerstw i zarządzania wspólnotami innowacji. Strategiczny networking pozwala przyspieszać procesy innowacji wewnątrz organizacji oraz zarządzać innowacyjnym ekosystem. Metodologia powstała na bazie badań naukowych dr Darii Tataj i prof. Manuela Castellsa. Badania zostały przeprowadzone w ponad 30 krajach, w których myślenie sieciowe jest stosowane przez ponad 1000 organizacji w Europie tworzących Wspólnoty Wiedzy i Innowacji Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii. Dr Tataj jest jedną z kluczowych osób, które stworzyły EIT, była także szefem doradców Komisarza UE d/s Nauki i Innowacji, a obecnie doradza nowej Komisji Europejskiej w kwestiach związanych z innowacjami dla zrównoważonego rozwoju Europy.

Podczas spotkania podzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem, a także odpowie na pytanie: czy przedsiębiorcy z branży technologicznej posiadają niezbędne do sukcesu umiejętności w zakresie networkingu, potrzebne do budowania efektywnego wirtualnego zespołu, weryfikacji pomysłu na biznes i pozyskiwania właściwych kontaktów w swojej sieci.

Webinar odbędzie się we wtorek, 14 lipca, o godzinie 17:00 na platformie Evenea.

MK

 

 

 

Dyskusja (0 komentarzy)