Aktualności
Konferencje
23 Marca
Opublikowano: 2022-03-23

Inżynieria, medycyna i nauka – w pogoni za implantem doskonałym

Pod koniec maja na Politechnice Gdańskiej odbędzie się IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa IMPLANTY 2022. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji będzie: „Inżynieria, medycyna i nauka – w pogoni za implantem doskonałym”.

Implantologia jako nauka rozwija się nieustannie. Każdego roku wprowadzane są innowacje, modyfikacje oraz nowe rozwiązania. Celem konferencji IMPLANTY 2022 jest przedstawienie obecnego stanu wiedzy, zacieśnienie współpracy między naukowcami, lekarzami i przedsiębiorcami oraz stworzenie forum do dyskusji nad postępem w zakresie prac badawczo-rozwojowych w obszarze ortopedii, kardiochirurgii, inżynierii tkankowej, inżynierii twarzowo-szczękowej i stomatologicznej, biomechaniki i aparatury medycznej.

Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami z zakresu nowoczesnej implantologii zarówno podczas wygłaszanych wykładów plenarnych, komunikatów, jak i dyskusji w czasie sesji posterowych. Dodatkowo planowane jest przedstawienie aktualnej oferty firm z branży biomedycznej na specjalnych stanowiskach pokazowych.

IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa IMPLANTY 2022 odbędzie się w dniach 27–28 maja w Auli Gmachu Głównego Politechniki Gdańskiej. Jej organizatorem jest Instytut Technologii Maszyn i Materiałów PG oraz Koło Naukowe Materiały w Medycynie. Przewodniczącym Komitetu Naukowego został prof. dr hab. inż. Andrzej Zieliński, ceniony w świecie specjalista i autor wielu publikacji z zakresu inżynierii biomateriałów.

Rejestracja odbywa się do końca kwietnia poprzez platformę MOST Wiedzy. Więcej szczegółów na stronie internetowej wydarzenia.

MK

implanty2022 2 1

 

 

Dyskusja (0 komentarzy)