Aktualności
Konferencje
01 Czerwca
Opublikowano: 2022-06-01

IT’s future. Kompetencje cyfrowe w nowoczesnym świecie

Czy algorytmy mają nad nami władzę absolutną? Co ma zrobić manager, by osiągnąć maksymalną efektywność w pracy zespołu IT? W jakim kierunku ma się rozwijać pracownik, by jego kompetencje nadążały za cyfrowym postępem? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań już 14 czerwca podczas konferencji online z udziałem uznanych ekspertów w dziedzinie technologii, futurologii i IT.

Pięciu ekspertów, którzy znają branżę technologiczną jak nikt inny, cztery prelekcje ze wskazówkami, jak utrzymać się na fali cyfrowego postępu i dyskusja, w której padną odpowiedzi na pytania budzące w niektórych lęk, niepewność, a u innych mobilizację – o przyszłość człowieka w świecie napędzanym technologią. Tak w skrócie wygląda agenda konferencji „IT’s future. Kompetencje cyfrowe w nowoczesnym świecie”, która odbędzie się 14 czerwca. Wydarzenie ma formułę online. Udział w nim jest bezpłatny, wystarczy zapisać się przez stronę: https://www.wsb.pl/konferencja-its-future/.

Konferencja podejmuje temat przemian, jakie zachodzą współcześnie w obszarze technologii. Jest adresowana zarówno do obecnych pracowników oraz liderów sektora IT i nowych technologii, jak i do osób zafascynowanych tym światem, dążących do rozwijania swojej wiedzy i umiejętności w digitalizującej się rzeczywistości. Gospodarzem będzie dr Maciej Kawecki, prorektor ds. innowacji i współpracy w Wyższej Szkole Bankowej w Warszawie, prezes Instytutu Lema i Ambasador Cyfrowej UE – Digital EU Ambassador. Wygłosi prelekcję pt. „Rządy algorytmów. Świat władzy absolutnej” oraz poprowadzi debatę na temat kompetencji cyfrowych, które otwierają ścieżki kariery, dają poczucie bezpieczeństwa i możliwości rozwoju w nowoczesnym świecie.

Prelegentką będzie futurolożka dr hab. Aleksandra Przegalińska, prof. ALK, prorektorka ds. współpracy z zagranicą i ESR w Akademii Leona Koźmińskiego, pasjonatka rozwoju sztucznej inteligencji, przetwarzania języka naturalnego, uczenia maszynowego, robotów społecznych i technologii ubieralnych, autorka książek poświęconych technologiom. W swojej prelekcji pt. „Czy algorytm może mieć emocje? Kiedy zastąpią nas maszyny?” odpowie na pytanie, dokąd zaprowadzi nas rozwój technologii i czy sztuczna inteligencja to przyjaciel, czy może jednak wróg?

Uczestnicy konferencji przekonają się, że technologia wydająca się nam tworem sztucznym i obcym, jest w gruncie rzeczy tworzona przez człowieka na jego obraz i podobieństwo. O zastosowaniu sieci neuronowych i nauczaniu maszynowym opowie Kamil Musiał, wykładowca kierunku informatyka w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu, certyfikowany tester ISTQB i specjalista ds. integracji oprogramowania w firmie Nokia. W swoim wystąpieniu pt. „Machine learning i sieci neuronowe – czego możemy nauczyć maszyny? Czy możemy uczyć się od sztucznej inteligencji?” wyjaśni w jaki sposób „myśli” program używający tego rodzaju sieci, a także, jak w prosty sposób zaimplementować machine learning oraz sieci neuronowe w języku programowania Python.

Osoby zarządzające biznesem, szczególnie z sektora IT, które szukają rozwiązań pozwalających osiągnąć swoim zespołom większą wydajność pracy, znajdą wskazówki do działania w wystąpieniu pt. „Enablement engineering. Jak wykorzystać potencjał zespołu IT?”. Wygłosi je Judyta Wolak z organizacji Women in Technology, która wyjaśni m.in. po co powstał ten koncept inżynierii IT, kto go najbardziej potrzebuje i jakiego typu problemy w organizacji pozwala on rozwiązać.

W najbliższym czasie wiele firm informatycznych będzie przechodziło transformację i zainwestuje ogromną część swoich budżetów w rozwiązania chmurowe, w tym usługi, sieci, systemy i aplikacje. Jeszcze w 2022 r. rynek chmury obliczeniowej ma być wart prawie pół biliona dolarów. Polska jest świetnym miejscem do inwestycji dla największych dostawców usług chmurowych, dlatego już dziś warto wiedzieć, jak odnaleźć swoje zawodowe miejsce w obszarze cloud computingu. Prelekcję na ten temat pt. „Inżynier rozwiązań chmurowych – w którym kierunku poprowadzić swoją karierę?” wygłosi Stanisław Lota, menedżer kierunku informatyka w Dolnośląskiej Szkole Wyższej.

Szczegółowe informacje, w tym program, dostępne są na stronie konferencji. Wydarzenie organizują Wyższe Szkoły Bankowe i Dolnośląska Szkoła Wyższa, które należą do największej grupy uczelni niepublicznych w Polsce. WSB obecne są w 11 miastach: Bydgoszczy, Chorzowie, Gdańsku, Gdyni, Łodzi, Opolu, Poznaniu, Szczecinie, Toruniu, Warszawie i Wrocławiu. W ofercie uczelni znajdują się studia I i II stopnia, studia podyplomowe oraz MBA.

MK

ITsfuture 1440x720 1

 

Dyskusja (0 komentarzy)