Aktualności
Konferencje
20 Maja
Źródło: www.pixabay.com
Opublikowano: 2022-05-20

IV Białostockie Forum Kognitywistyczne

„Umysł i artefakty” – to hasło tegorocznej edycji Białostockiego Forum Kognitywistycznego. Zaplanowano wykłady zaproszonych gości, a także sesję studencko-doktorancką.

Tematem czwartej odsłony tego wydarzenia będą artefakty kognitywne – od prostych narzędzi wykorzystywanych w realizacji zadań poznawczych po wyrafinowane technologie obejmujące implanty kognitywne, neuroprotezy, rzeczywistość wirtualną i sztuczną inteligencję. Uczestnicy będą rozmawiać o możliwościach, jakie wiążą się z wykorzystaniem artefaktów kognitywnych oraz o zagrożeniach, do jakich może prowadzić ich niekontrolowane wykorzystanie.

Dwudniowe wydarzenie rozpocznie się w piątek, 20 maja, o godzinie 11:00 serią wykładów połączonych z dyskusją. Wśród prelegentów są naukowcy z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu w Białymstoku. Będą mówić m.in. o tym, jak zwierzęta używają artefaktów, czy potrzebujemy nowej klasyfikacji artefaktów poznawczych, jak to jest być cyborgiem oraz wzmacnianiu percepcji z wykorzystaniem technologii AR/VR. W sobotę natomiast stery konferencji przejmą młodzi adepci kognitywistyki – studenci i doktoranci.

IV Białostockie Forum Kognitywistyczne odbędzie się w Uniwersyteckim Centrum Kultury (kampus Uniwersytetu w Białymstoku). Wstęp na wszystkie wykłady jest wolny. Szczegółowe informacje i program można znaleźć na stronie internetowej wydarzenia.

MK

 

Dyskusja (0 komentarzy)